THROWBACK Keď MGK prežil diss od Eminema a vydal svoj životný album

MGK

Album HOTEL DIABLO od MGK (Zdroj: YouTube.com/Machine Gun Kelly)

#Raper, spevák a muzikant Machine Gun Kelly je jeden z mála tých, ktorí si dovolili vystreliť disstrack po Eminemovi… A prežili to bez nejakej výraznejšej ujmy na ich kariére. Ešte v roku 2018 vydal MGK svoj disstrack „Rap Devil“, na čo sa mu od Marshalla dostalo zničujúcej odpovede v podobe skladby „Killshot“. Avšak ani tá mu nezabránila v tom, aby o niekoľko mesiacov neskôr, konkrétne na jar 2019, vydal svoj výborný album s názvom Hotel Diablo.

Čo predchádzalo vydaniu?

Tento album nasledoval po jeho EP-čku Binge a predstavoval nový zvuk interpreta, ktorý bol asi vždy známy svojou schopnosťou veľmi efektívne miešať hip-hop s pop-punkom. Hotel Diablo prišiel po období, ktoré bolo pre MGK kreatívnym experimentovaním a osobnými zmenami. V súlade s jeho prístupom k hudbe, aj samotný album reflektoval jeho vnútorné búrky a názory. Machine Gun Kelly sop svojimi fans zdieľal i to, že album je zrkadlom jeho vlastných bojov s mentálnym zdravím, osobnými démonmi a rastúcim tlakom showbiznisu.

Album Hotel Diablo znel inak ako predchádzajúce projekty od MGK. Svojou kombináciou rockových riffov, punkových vplyvov a rapových prvkov vytvoril zvuk, ktorý iba potvrdzoval jeho rozmanitosť a schopnosť reflektovať vonkajšie dianie vo svete, ale najmä aj v jeho vnútri.

Najúspešnejšie skladby

Album obsahoval niekoľko výrazných skladieb, vrátane „Hollywood Whore“, „El Diablo“ a „I Think I’m OKAY“, ktorá zaznamenala úspech nielen pre svoju zvukovú komplexnosť, ale aj pre spoluprácu s Travisom Barkerom a Yungbludom. Každá z týchto významných skladieb dostala aj svoj vlastný hudobný videoklip, pričom sme sa dostali napríklad aj klipu na ďalšiu vydarenú spoluprácu, a to track s Trippiem Reddom menom „Candy“.

Hotel Diablo sa dostal na vrchné priečky rebríčkov a MGK zaň získal pochvalu za svoju schopnosť skombinovať rôzne hudobné štýly, silné hudobné produkcie, kvalitné bars a takisto aj pre jeho celkovú veľmi špecifickú atmosféru. Album dostal pozitívne recenzie od hudobných kritikov a jeho vydanie bolo rozhodne jedným z najzásadnejších momentov MachineGunovej kariéry. Ten sa ním posunul od svojich hip-hopových začiatkov a otvoril nové dvere v hudobnom svete pre seba aj pre fanúšikov. Získal rešpekt nielen za svoje texty, ale aj za odvahu experimentovať a zhmotniť svoje vnútorné boje prostredníctvom hudby.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rozhovor s Triple P: Najvybookovanejší hip-hopový DJ na Slovensku

Zároveň ide o jeho prvý štúdiový album po vojne s Eminemom a zaznamenať po čomsi takom takú obrovskú podporu od hudobného sveta sa len tak niekomu vo svetovej rapgame nepodarilo. Už len minimálne za to si MGK určite zaslúžiť obrovský rešpekt!

Aktuálne sa zároveň MGK predstavil so svojim výborným gitarovým sólom na hosťovačke u Lil Durka, ktorý odohral svoje vystúpenie počas Amazon Music Live. 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame