THROWBACK Keď Majk Spirit vytvoril jeden z najväčších slovenských hitov

Majk Spirit

Kultový hit "Primetime" (Zdroj: YouTube.com/Majk Spirit)

#Písal sa rok 2015, kedy Majk Spirit urobil to, čo nikto pred ním. Zároveň sa nič podobné od tej doby na slovenskej rapovej scéne nikomu zopakovať už nepodarilo. Poď si zaspomínať spolu s nami!

Obdobie albumov #Y

Marec 2015 bol mesiacom vydania očakávaného druhého sólo albumu od lídra legendárnej crew. Majk Spirit pripravoval svojich fanúšikov na svoju ďalšiu štúdiovku dlhé mesiace, počas ktorých si zároveň nechal prvykrát aj dlhšie vlasy. To o nejaký čas doslova prerástlo až do v tom čase populárneho samurajského copíku, s ktorým Speezy vydal aj hitový track „Samuraj“. Ale to už je rok 2017, takže vráťme sa nazad o dva roky späť.

Dostali sme album Ypsilon, ktorý priniesol plno kvalitných skladieb, silné spolupráce a Majk Spirit potvrdil svoj úspech z debutu Nový Človek a zároveň aj to, že právom patrí do prvej ligy slovenského rapu. Avšak rozhovory a ďalšie promovanie tohoto jeho očakávaného projektu napovedali o tom, že krátko po ňom by sme sa zo Speezyho strany mali dočkať ešte jedného veľkého prekvapenia. A z toho sa po mnohých neúspešných pokusoch uhádnuť… Stal ďalší album!

Konceptovo šlo teda o unikátnu záležitosť v podobe preneseného významu yin-yang. Bez čiernej nie je ani biela, preto po čiernom albume v marci dorazil v máji biely a nám všetkým odtrhlo nožičky. Pomaly sa totiž dostávame k hlavnej téme tohoto throwbacku. Projekt Ypsilon White totiž odštartoval svoj predaj spolu s vydaním jedného z najväčších slovenských hudobných hitov modernej doby. Vyšiel track „Primetime“…

Buď zmeníš svet, alebo svet zmení teba…

Slová, z ktorých sa v ten moment prakticky stal kult. Keď vyšiel tento slnečný videoklip z nášho hlavného mesta pod taktovkou Michala Nemtudu, slovenský internet doslova vybuchol. Majk Spirit totiž urobil to, čo nikto predtým. Vydal dva albumy hneď za sebou, pričom ale oba tvorili prakticky jeden celok, ktorý sa navzájom svojimi dvoma časťami skvelo dopĺňal. Čierny Ypsilon bol tvrdší rapový projekt so svetlou bodkou emócií… Pričom Biely Ypsilon bol výrazne jemnejší, hudobne melodickejší, no s detailom silných a úderných skladieb. Jeho tracklist však otvoril práve legendárny hit „Primetime“, ktorého spomínaný videoklip ku dnešnému dňu presahuje na YouTube extrémnu hranicu 40 miliónov zhliadnutí!

Autentické emócie, nikdy žiadny fejk…

Speezy bez debaty rok 2015 so svojím jedinečným dvojalbumom Ypsilon zbúral. Predaje CDs, kultových mikín alebo aj samotné koncerty boli naozajstné peklo a s pokojným svedomím za tento úspech môžeme poďakovať práve songu „Primetime“. Ten ani do dnešného dňa (po takmer ôsmych rokoch od svojho vydania) nemôže na koncertoch Majka Spirita chýbať.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Majk Spirit (@majkspirit)

Na čo sa môžeme tešiť v súčasnosti?

Teraz tu máme rok 2023 a pomerne netrpezlivo očakávame od Speezyho jeho ďalší sólový projekt. Album, ktorý podľa pôvodných plánov mal byť projektom Nový Človek 2 však nakoniec pravdepodobne dostane iný názov, ale podľa všetkého je jeho vydanie už naozaj na spadnutie. Majk totiž prezradil, že by rád vydal pre svojich fans novú hudbu na leto, takže album snáď môžeme očakávať už čoskoro.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aký život si vybral Kali? Vypočuj si v novinke s Alanom Murinom

Budeme vás o všetkom tradične informovať, tak nás nezabudnite sledovať aj naďalej!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame