THROWBACK Delik v roku 2017 vydal jeden z najviac nedocenených albumov na scéne

Delik

Throwback na album MVP (Zdroj: YouTube.com/Delik)

#Na krátko sme si dali prestávku s throwbackmi na zaujímavé albumy našej malej rapovej scény, pričom toto „obdobie temna“ sme sa dnes konečne rozhodli prerušiť. A vybrali sme si k tejto festívnej príležitosti skutočnú rapovú lahôdku, ktorou je druhý sólový album od Delika. Delik sa v roku 2017 podelil so svojimi fans o skutočne výborný projekt a práve na ten si dnes zaspomíname. Čítaj ďalej!

Najlepší Delikov sólo album?

Písal sa rok 2017 a Delik si pre svojich fanúšikov po rozpade skupiny Moja Reč pripravil svoje druhé sólo. Po rozpade MR sme ako ich skalní fanúšici netušili, čo od sólových tvorieb chalanov očakávať, ale podľa nášho skromného názoru sa vtedy podarilo Delikovi uvariť svoj najlepší sólo projekt. Isto, stále máme na pamäti kultový album Sloboda, ktorý bol naozaj výborný, avšak album MVP pôsobil o čosi viac vyspelo, vyrapovane, s nadhľadom… Jednoducho šlo o vydarený rapový album, ktorý si vždy radi opätovne vypočujeme. 

Možno k tomu dopomohol aj práve rozpad Mojej Reči. Delik sa totiž na tomto albume nechal počuť, že je „najužitočnejší hráč z MR“, čo sa vlastne zrkadlilo aj v samotnom názve. Skratka MVP značí most valuable player, čo je termín vo veľkom využívaný najmä v rámci športových výkonov. Aj sám Delik to však použil aj vo význame „mám v pi*i“, takže názov veľmi vydarený!

Zaujímaví hostia. A Joe Trendy!

Album priniesol kopu kvalitných spoluprác, na ktorých sme počuli mená ako Kali, Separ, Zmetok Drama, Tono S., Vec, Aless, Gleb, Elpe a Dozzzer + netreba zabudnúť ani bonusový track „Free“ so Šortym.

Už sa dnes veľmi nevidí, žeby sme v rámci tracklistov dostávali aj skity. Toto kedysi pomerne pravidelné obohatenie sa z projektov čoraz viac vytráca, čo je podľa nášho skromného názoru trochu škoda. K albumu MVP však svojou schopnosťou slova prispel rovno v podobe troch skitov aj obľúbený slovenský stand-up komik Joe Trendy. Jeho otvorenie, priebežné zhrnutie a záverečné vyjadrenie dodalo albumu o čosi väčší šmrc a určite by sme čosi podobné radi počuli aj opäť!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pozri si, ako Majk Spirit zarapoval do akustickej gitary v Show Jana Krause!

Hudba, príbehy, emócie

Album MVP nám priniesol 16 plnohodnotných skladieb, 3 skity a 1 bonus. Počuť Delika v takejto výbornej forme po rozpade MR bolo pre skalných fans v tom čase veľmi príjemné a je len veľkou škodou, že na neho postupom času ľudia možno trochu zabudli. Aj preto sme sa rozhodli ti dnes pripomenúť, aby si všetky tie skladby mohol/mohla precítiť spolu s nami po rokoch opäť.

K albumu nevyšiel ani jediný videoklip, čo je z hľadiska promovania možno trochu škoda, avšak to na jeho kvalitách vôbec nič neuberá. Silné storytellingy, referencie na muziku aj popkultúru, emócie, zaujímavé spolupráce… Jednoducho poriadna rapová muzika, ktorá nás bude baviť aj naďalej. 

Teraz v roku 2023 je však Moja Reč už takmer tri roky opäť pohromade a už neraz sme počuli narážky na to, žeby sme sa mohli dočkať štvrtého pokračovania ich kultovej ságy Dobrí Chlapci. Nevieme sa dočkať a určite ťa budeme informovať!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame