THROWBACK Aký bol Eminemov posledný album? Pripomeň si s nami tento masterpiece!

Eminem

Keď Eminem vydal zatiaľ posledný album (Zdroj: Spotify.com/Eminem)

#Nedávno vydal Eminem svoj nový track „Houdini“, ktorý okamžite získal veľkú pozornosť. Navyše, na leto 2024 plánuje vydanie ďalšieho albumu, čo fanúšikov nielenže nadchlo, ale aj vrátilo spomienky na jeho predchádzajúce projekty. Jedným z nich je aj jeho zatiaľ posledný album Music to Be Murdered By z roku 2020, ktorý si zaslúži takýto menší throwback.

Zaujímavý koncept

Album Music to Be Murdered By bol inšpirovaný rovnomenným albumom legendárneho filmového režiséra Alfreda Hitchcocka z roku 1958. Eminem na svojom albume pracoval v tajnosti a jeho vydanie bolo prekvapením pre fanúšikov, keď bol 17. januára 2020 náhle uvedený na trh. Tento projekt sa vyznačuje tematikou násilia, smrti a pomsty, čo je vidieť nielen na textoch, ale aj na obalovom dizajne, kde Eminem drží sekeru a pištoľ, čím odkazuje na Hitchcocka.

Skvelé skladby

Album obsahuje 20 skladieb a má rozmanitú produkciu. Eminem spolupracoval s rôznymi producentmi, vrátane Dr. Dre, The Alchemist, D.A. Got That Dope, a ďalších. Hudobne album kombinuje rôzne štýly , čo mu dodáva dynamiku a pestrosť. Eminem sa na tomto albume venuje širokému spektru tém, od osobných bojov a závislostí až klasicky po spoločenské otázky a politiku.

Jednou z najvýznamnejších skladieb na albume je „Darkness“, ktorá sa zameriava na problém streľby a celkovo zbraní v USA. V klipe k tejto skladbe Eminem využíva paralely medzi vlastnými pocitmi osamelosti a temnoty a tragédiou masovej streľby na festivale Route 91 Harvest v Las Vegas v roku 2017.

Ďalšou významnou skladbou je „Godzilla“, ktorá sa stala obrovským hitom. Skladba obsahuje rýchly rap, kde Eminem demonštruje svoje magnificentné technické schopnosti a spolupracuje s Juice WRLD-om, ktorý tragicky zomrel v decembri 2019. Za zmienku stojí aj track „Stepdad“, čo je fakt osobná skladba, kde Eminem hovorí o svojom komplikovanom vzťahu s nevlastným otcom. Vypichnúť sa ešte oplatí napríklad aj vec „You Gon‘ Learn“ (feat. Royce da 5’9″ & White Gold), pričom táto skladba obsahuje silné sociálne a politické komentáre. Royce da 5’9″ prispieva svojimi textami o systémovej nespravodlivosti a rasizme, zatiaľ čo Eminem reflektuje na svoj vlastný život a výzvy, ktorým čelil. White Gold dodáva skladbe emotívny refrén, ktorý zvýrazňuje vážnosť celej témy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Takto bude vyzerať stage: Rytmus vydal ďalší trailer na koncert v O2 Arene

Komerčný úspech

Music to Be Murdered By bol kriticky prijatý s rôznymi názormi. Mnoho kritikov ocenilo Eminemovu technickú zručnosť a lyrickú hĺbku, zatiaľ čo iní mali zmiešané pocity o jeho tematickom zameraní na násilie a kontroverzné témy. Napriek tomu album dosiahol veľký komerčný úspech, debutoval na prvom mieste v rebríčku Billboard 200 a bol certifikovaný platinovou platňou v USA.

Odkaz a vplyv

„Music to Be Murdered By“ je dôkazom Eminemovej schopnosti prispôsobiť sa a inovovať v rámci rapového žánru. Album ukazuje jeho ochotu riešiť zložité a citlivé témy, čím podnecuje diskusiu a reflexiu medzi poslucháčmi. Eminemov vplyv na hudobnú scénu je nepopierateľný a jeho schopnosť kombinovať osobné skúsenosti s širšími spoločenskými otázkami robí jeho hudbu aktuálnou a relevantnou.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame