The Drake Curse – Drakovea kliatba: Reálna vec alebo len mýtus?

Veríte na takzvané veci medzi nebom a zemou? Že jednoducho na svete sa vecí dejú z nejakého dôvodu a niektoré sa vysvetliť nedajú na základe fyzických zákonov alebo logických vysvetlení? Ak áno, tento článok vás určite zaujme, nepochybujeme. Ak nie, zaujať by vás mohol tiež, pretože sa jedná minimálne o zaujímavú teóriu.

Hlavnou postavou tohto článku je americký raper Drake. Muž z kanadského Toronta, ktorý nemá problém povedať, čo si myslí, pohádať sa prakticky s každým, či uraziť aj ľudí, ktorí si to možno nezaslúžia. Ale viete ako chodí, ako oni ku vám, vy k nim. Drake je jeden z najlepších svetových raperov a to by sa nemalo zmeniť ani v najbližších mesiacoch či rokoch.

Drake okrem toho veľkým fanúšikom športu, fandí predovšetkým zámorským klubom z Toronta. Konkrétne hokejistom Toronta Maple Leafs, ktorí hrajú v NHL a basketbalistom Toronta Raptors z basketbalovej NBA, ktorí aktuálne bojujú vo finále celej súťaže proti aktuálnemu víťazovi Golden State Warriors. Len pre informáciu, vedú 3:2 na zápasy a sú jeden triumf od celkového víťazstva.

The Drake Curse

Avšak, podarí sa im to? Nie sú aj oni pod The Drake Curse?

Poďme si najprv povedať, čo to vlastne je. Drakeova kliatba najprv vznikla ako vtip, keď sa známy športovec odfotil s týmto raperom a následne vo veľkom zápase jeho tím alebo on sám prehral, prípadne sa mu stalo niečo zlé. A tu prichádza hlavný problém. Drake koncertuje všade po svete a miluje šport, čiže keď je v konkrétnom meste, povedzme v Londýne, Barcelone alebo v Turíne, odfotí sa, či podebatí s najväčšími hviezdami tamojšieho športu, ktoré sú často jeho fanúšikom.

Fotografií športovcov a raperov je neúrekom. Ale internet je v roku 2019 šialené miesto. Keď prišlo k prekvapeniu napríklad v Lige majstrov, mohol za to automaticky Drake. Keď Barcelona prehrala v Liverpoole 0:4 a prekvapivo vypadla v semifinále, vinníkom bol americký raper. Samozrejme, že 90% ľudí to berie s humorom a len sa na tom baví, preto to aj vzniklo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Andrew Tate tvrdí, že nie je problémom on, ale Lil Nas a drill rappers

Joshua kliatbu nezlomil 

Nájdu sa však aj ľudia, ktorí tomu veria. Ich presvedčenie podčiarkol nedávny boxerský zápas, v ktorom Anthony Joshua vyzval Mexičana Andyho Ruiza. Joshua bol absolútny favorit a pred stretnutím ešte žartoval so svojou fotkou s Drakeom so slovami – je čas kliatbu zlomiť. Ako to dopadlo? Prehral. Prekvapivo a nečakane.

Preto je finálová séria NBA pre Drakea možno kľúčová. Ak totiž „jeho“ Raptors zdolajú favoritov z Golden State Warriors, niečo ako The Drake Curse už nebude razom aktuálne. Samozrejme, pre niekoho je to len hlúposť a zhoda náhod ale verte, či nie, poverčivých ľudí je stále veľa a v športovom svete ani nehovoriac. Objavili sa aj názory, že niektorí športovci sa už nechcú s Drakeom fotiť. A teraz si predstavte, ak Raptors stratia vedenie 3:1, ktoré mali v sérii a prehrajú, bude to opäť téma na debatu.

https://www.youtube.com/watch?v=aovLJxGmZ8c

Verí, kto chce

Uvidíme, či už tomu veríte alebo nie, je to zaujímavé, ako môže rap vplývať aj na iné odvetvia života. Ak máte náhodou fotku s Drakeom, dajte si pozor. Ale nie, tento článok skôr mal slúžiť na to, aby fanúšikovia, ktorí sa stretli s týmto internetovým fenoménom a nevedeli, čo presne znamená, získali prehľad v danej problematike.

A čo Drakeova tvorba? Podľa dostupných správ sa môžeme tešiť na nové veci a Drake má pripravovať aj niekoľko zaujímavých spoluprác. Je na vrchole a je zrejme len na ňom, dokedy tam pobudne. Či už je jeho kliatba reálna alebo nie. A existuje vôbec niečo ako klietby? To je na vás.

Odporúčame