TEST masiek na tvár: Táto značka prevalcovala ostatné na plnej čiare, pleť po nej žiarila!

hydratačné pleťové masky

Textílne masky na tvár sú vhodným doplnkom starostlivosti o pleť (Zdroj: Hashtag.sk)

#Dôkladná starostlivosť o pleť sa stala bežnou a žiadanou rutinou mnohých ľudí. Okrem bežných prípravkov je však vhodné využiť aj masky na tvár. Práve tie sme si zobrali na mušku v našom teste.

Rozhodli sme sa vyskúšať na vlastnej koži 5 textilných masiek na tvár. Spájať ich mala ľahká dostupnosť a tiež to, aby spĺňali rovnaký účel. V tomto prípade sme si zvolili hydratáciu. Každý produkt sme hodnotili s odstupom aspoň jedného týždňa a všímali sme si spolu šesť kľúčových kategórii. Do ktorej masky sa oplatí investovať?

Garnier Hydra Bomb

  • Orientačná cena: 2,45 eur
Maska na tvár Garnier Hydra Bomb
Maska na tvár Garnier Hydra Bomb (Zdroj: Hashtag.sk)

Maska je zabalená v tenkom plastovom obale s modrou farbou. Láka textom, ktorý sľubuje super hydratáciu a to, že obsahuje kyselinu hyalurónovú. Oceňujeme, že ide o vegánsky produkt. Samotný obal hodnotíme neutrálne, čo by v školskom systéme vyjadrovala známka 3. Nakoniec sme takto ohodnotili každý produkt, pretože obal bol u každého výrobcu viac-menej totožný.

Už pri vybratí masky z obalu sme boli prekvapení množstvom hydratačného séra, ktoré sa nachádzalo  na maske, ale aj vo vnútri obalu. Okrem samotnej masky sme teda zvyšok séra mohli využiť aj na krk a dekolt. Vôňa je neutrálna. Látka je z veľmi dobrého materiálu, maska nie je ani hrubá, ani tenká. Na tvár priľnula bez problémov. Ocenili by sme o trošku viac látky v oblasti nosa.

Odporúčaná doba pôsobenia masky je výrobcom stanovená na 15 minút. Počas toho sa maska nezošmykovala z pleti, ale držala na svojom mieste. Pocit hydratácie bol po celú dobu famózny a ani po 15 minútach sa maska nevysušila a nevsiakla gél do seba. Pleť je po nanesení masky skutočne veľmi vyživená a hydratovaná. Sme nadšení!

Naše hodnotenie:

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Textília masky: ⚫⚫⚫⚫⚫
Prilnutie masky na tvár: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit hydratácie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

7days Candy Shop

  • Orientačná cena: 5,95 eur

Maska zaujme už na prvý pohľad. Na obale sú vyobrazené makrónky a výrobca uvádza, že maska bude modrej farby. Zaujme aj fakt, že vôňa a vzhľad masky má pripomínať čučoriedkovo-jogurtovú makrónku. Začína to výborne!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6 najčastejších chýb začínajúcich vodičov: Lepíš sa na iné autá alebo sa vlečieš ako slimák?
Obal textilnej masky 7days Candy Show (Zdroj: Hashtag.sk)

Samotný formát obalu je totožný ako u ostatných výrobkov. Látková maska má mať hydratačný a ochranný účinok. Obsahuje olej zo sladkých mandlí, ktorý má hĺbkovo hydratovať, zlepšovať elasticitu pleti a poskytovať silnú ochranu pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia. Extrakt z čučoriedok a vitamín C má zabezpečiť rozjasnenie pleti.

Po vybratí masky z obalu nás zaujala samotná modrá farba, vôňa aj štruktúra masky. Tá mala okrem textilnej časti aj druhú vrstvu – sieťovanú. Vďaka tomu sa maska lepšie rozprestrela. Látka je naozaj z dobrého materiálu, maska je skôr hrubšia, čo oceňujeme.

Textilná hydratačná maska
Maska na tvár 7days Candy Show (Zdroj: Hashtag.sk)

Priľnutie na tvár bolo bezproblémové. Maska sa ľahko rozprestrela a nezošmykovala sa z pleti. Vieme, že je to individuálne, ale veľkosť masky bola pre nás ideálna. Maska mala byť na tvári 20 minút. Ku koncu sme trochu cítili, že látka je už suchšia. Keď sme dali textilný materiál dole, subjektívny pocit hydratácie bol veľmi malý. V porovnaní s predchádzajúcim produktom pleť nepôsobila na prvý pohľad hydratovane ani rozžiarene.

Naše hodnotenie:

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Textília masky: ⚫⚫⚫⚫⚫
Prilnutie masky na tvár: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit hydratácie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

L’oréal Paris Hyaluron Specialist

  • Orientačná cena: 4,45 eur
Hyalurónová maska na tvár
Obal masky na tvár L’oréal Paris Hyaluron Specialist (Zdroj: Hashtag.sk)

L’ORÉAL má vybudované silné meno medzi kozmetickými značkami. Ich hydratačná textilná maska na tvár má byť obohatená o kyselinu hyalurónovú. Aký bol produkt? Obal má tradičné spracovanie ako aj konkurenčné produkty. Jeho vizuálne stvárnenie v nás vyvoláva dojem, že ide o produkt, ktorý je možno kvalitnejší ako ostatné?

Textilná maska po rozprestretí
Maska L’oréal Paris Hyaluron Specialist po rozprestretí (Zdroj: Hashtag.sk)

Prikladáme mu väčšiu váhu, ale ako sme uviedli, je to subjektívne. Na obale nám chýba viac informácií o tom, aký výsledný efekt môžeme očakávať. Po vybratí masky z obalu nás zaujalo, koľko gélu bolo vo vnútri a aj na samotnej textílii. Maska bola poskladaná na menší formát a ťažšie sa nám rozliepala na finálnu veľkosť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najlepšie letné brigády v zahraničí: Zarob si pekné peniaze a precestuj svet

Po nanesení na tvár však priam splynula s pokožkou. Potvrdzujeme tak vetu z obalu, že ide o ultratenkú tkaninu, ktorá sa dokonale prispôsobí kontúram tváre. Na druhej strane, prijali by sme, aby bola maska trochu väčšia. Okolo očí je menší výrez, maska nepokryla celé čelo a aj na nose nám chýbalo trochu látky.

Maska pokrytá sérom
Textília obsahuje množstvo séra (Zdroj: Hashtag.sk)

Vôňa je neutrálna, príjemná. Odporúčaná doba pôsobenia masky je 15 minút. Po jej uplynutí môžeme skonštatovať, že maska bola už značne suchšia ako na začiatku. Pleť však na pohľad pôsobí lesklejšie a zvláčnene. 

Naše hodnotenie:

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Textília masky: ⚫⚫⚫⚫⚪
Prilnutie masky na tvár: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit hydratácie: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Nivea Hydra Skin Effect

  • Orientačná cena: 2,45 eur
Nivea Hydra Skin Effect
Obal tvárovej masky Nivea Hydra Skin Effect (Zdroj: Hashtag.sk)

Nivea je dlhoročnou stálicou medzi kozmetickými značkami. Ich maska na tvár nesie názov Hydra Skin Effect a obsahuje kyselinu hyalurónovú. Výrobca uvádza, že aktivuje tvorbu vlastnej kyseliny hyalurónovej obsiahnutej v pleti a jej súčasťou má byť aj aloe vera, ktoré poskytuje okamžite intenzívnu hydratáciu pleti.

Zaujalo nás, že maska má byť na tvári iba 10 minút. Obal je štandardný ako pri všetkých produktoch. Nelíši sa materiálom ani veľkosťou. Po vybratí masky z obalu nás zaujalo, že na maska je modrá ochranná fólia. Vďaka tomu sa maska dala ľahko rozložiť a dobre sa s ňou manipulovalo. Na druhej strane, v obale alebo na samotnej maske nebolo toľko tekutiny ako v prípade iných produktov.

Vôňu ťažko popísať, bola vcelku výrazná, ale zato príjemná. Textília masky bola pomerne hrubá. Nevieme úplne vyhodnotiť, či je to plus alebo mínus. Aj keď sa s ňou vďaka ochrannej modrej fólii lepšie manipulovalo, na tvár nepriľnula tak, ako by sme chceli. Po krajoch tváre a nad perami sa odliepala. Navyše nám nesedel ani samotný tvar. Zdalo sa nám, akoby tam bolo priveľa látky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Počul si už o klimatickej diéte? Spôsob stravovania, ktorý má údajne spasiť celý svet!

Najviac nás však, samozrejme, zaujímal výsledný hydratačný efekt. Počas pôsobenia masky na tvári sme nijako nevnímali, či sa pleť hydratuje.

Hydratačná tvárová maska
Hydratačná maska po rozprestretí (Zdroj: Hashtag.sk)

Látka počas pôsobenia zostala stále vlhká a nevyschla. Po uplynutí výrobcom odporúčaných 10 minút môžeme skonštatovať, že pleť naozaj pôsobí na pohľad sviežejšie a náš individuálny pocit je, že je pleť na tvári dostatočne zvláčnená. 

Naše hodnotenie:

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Textília masky: ⚫⚫⚫⚫⚪
Prilnutie masky na tvár: ⚫⚫⚪⚪⚪
Pocit hydratácie: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

Balea Aqua tuch Maske

  • Orientačná cena: 1,05 eur
Balea Aqua tuch Maske
Obal masky na tvár Balea Aqua tuch Maske (Zdroj: Hashtag.sk)

Zrejme nie je žiadnym prekvapením, že dm drogéria uviedla pod svojou značkou Balea aj textílnu masku na tvár. Oproti konkurenčným produktom sa líši veľkosťou obalu. Je menší, ale nijako to neprekáža. Výrobca sľubuje, že maska intenzívne hydratuje a je s kyselinou hyalurónovou a extraktom z rias. Pleti má dodať unavenej a vyčerpanej pleti dávku sviežosti. Ako to teda dopadlo?

Maska sa vyberá dobre aj z menšieho obalu. Je dostatočne napustená hydratačným sérom a trochu z neho ostalo aj v samotnom obale. Textília je akurát hrubá. Vôňa je iba minimálna, nevýrazná. Maska na tvár prilnula bezproblémovo, avšak výrezy nám úplne nesedeli. Okolie nosa nepokrývali a na bokoch tváre zas ostával väčší kus látky.

Zvláčňujúca textilná maska na tvár
Balea Aqua tuch Maske po vybratí z obalu (Zdroj: Hashtag.sk)

Počas pôsobenia látky na tvári sme nenadobúdali nejaký veľký pocit hydratácie, avšak po uplynutí výrobcom odporúčaných 10 minútach sa nám zdá, že pleť je hydratovaná. Nie však nejako výrazne, ale ako bežná príprava pleti a podklad pod make-up to za tú cenu stačí.

Naše hodnotenie:

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Textília masky: ⚫⚫⚫⚫⚪
Prilnutie masky na tvár: ⚫⚫⚫⚫⚪
Pocit hydratácie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Výsledok

Víťazom tohto testu sa stala značka Garnier s ich maskou z rady Hydra Bomb. Naplnila všetko, čo sme od masky očakávali. Pocit hydratácie bol fantastický podobne ako priľnutie k tvári. Za tú cenu ide rozhodne o dobrú voľbu. V konečnom hodnotení získal tento produkt až 28 bodov z 30. Naopak, v teste pohorela Nivea, pri ktorej sme mali najväčší problém s prľlnutím na tvár.

Rozhodli by ste sa na základe nášho testu pre niektorý z produktov?

Ktorý z produktov najviac vyhovuje tebe?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame