Najlepšie letné brigády v zahraničí: Zarob si pekné peniaze a precestuj svet

letné brigády v zahraničí

Letné brigády v zahraničí sú šanca zarobiť slušné peniaze (Zdroj: GettyImages)

#Zarobiť peniaze z brigády na Slovensku môže byť riadna fuška. Niekedy ti v zahraničí ponúknu trojnásobok slovenského platu, zabezpečia ubytovanie a stravu a prihodia zopár benefitov navyše. Okrem iného ťa čaká niekoľkotýždenný pobyt v cudzine. Ktoré letné brigády v zahraničí sa oplatí sledovať a kde zarobíš viac ako tisícku mesačne? Tieto profesie sú najžiadanejšie.


Hľadáš si novú prácu, alebo len máš chuť na zmenu? Bohatý výber rôznych ponúk nájdeš na kariera.sk.


Animátor

Ak sa dorozumieš úradným jazykom krajiny, do ktorej sa chceš vydať, a miluješ vymýšľanie programu (nielen) pre deti, pozícia animátora je presne pre teba. Tvojou úlohou je zabaviť hostí na hoteli, aby mali každý deň postarané o zábavu a užili si dovolenku podľa svojich predstáv.

Priemerný zárobok: od 1000 eur mesačne
Krajiny: najmä Španielsko, Turecko, Taliansko, Grécko

Práca v reštaurácii alebo v kaviarni

Čas za barom nemusíš stráviť len na Slovensku. V zahraničí, napríklad už aj v Čechách, ponúkajú za prácu v gasto sektore výrazne väčšiu odmenu. Ak zájdeš ešte ďalej, napríklad do Nemecka či do Británie, dostaneš násobne vyššiu mzdu. Stačí ovládať angličtinu a nemčinu, mať chuť pracovať s ľuďmi a nebáť sa výziev. Navyše dostaneš nemalé tringelty.

Priemerný zárobok: od 1000 eur mesačne + tringelty
Krajiny: všetky

Recepčný

Práca recepčného sa vykonáva vo dne v noci. Nastavíš si s kolegami zmeny a začínaš pracovať na mieste prvého kontaktu. Práve ty si ten, ktorého hostia v hoteli uvidia ako prvého. Dôležité je príjemné vystupovania, ochota, komunikatívnosť a znalosť aspoň dvoch cudzích jazykov (podľa požiadaviek hotela). Pracovníkov v hoteli, a to nielen počas letnej sezóny, nie je nikdy dosť.

Priemerný zárobok: od 1200 eur mesačne
Krajiny: všetky

Zarobiť peniaze z brigády na Slovensku môže byť riadna fuška
V zahraničí si pekne privyrobíš aj ako recepčný alebo recepčná (Zdroj: GettyImages)

Práca v zábavnom parku

Leto láka aj priaznivcov adrenalínu. Na Slovensku nemáme veľké zábavné parky, no napríklad už vo vedľajšej Viedni nájdeš Práter a čím ďalej na západ pôjdeš, tým sú parky väčšie a zaujímavejšie. Či už budeš pracovať ako predajca lístkov alebo v stánku s občerstvením, zarobíš si pekné peniaze v mimoriadne atraktívnom prostredí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
5 tipov, ako nosiť koženú bundu: Buď mestská šelma alebo boho kráska

Priemerný zárobok: od 1000 eur mesačne
Krajiny: najmä Rakúsku a Nemecko

Pouličný umelec na voľnej nohe

Ak si na voľnej nohe, stačí ti ubytovať sa v známej metropole a zaujať ľudí naokolo. Či už vieš hrať na gitaru, spievať alebo niečo celkom iné, predveď svoj talent na ulici a ľudia sa zaručene zastavia a hodia do klobúka nejaké mince. Vystupovaním v západných krajinách si vieš zarobiť pokojne aj stovky eur denne.

Priemerný zárobok: podľa šikovnosti a ochoty ľudí
Krajiny: všetky

Fotograf

Máš doma kvalitnú zrkadlovku a nevieš ju zužitkovať? Foť krásy Európy a predávaj svoje fotografie online. Za pekné zábery sú spoločnosti ochotné platiť aj stovky eur. Zarobiť sa však dá aj v letoviskách, kde sú rodiny s deťmi ochotné za kvalitnú spoločnú fotku poriadne zaplatiť.

Priemerný zárobok: podľa šikovnosti, produkty si naceňuješ sám
Krajiny: tie, ktoré najviac lákajú turistov (prevažne Francúzsko, Španielsko, Taliansko a Turecko)

V lete môžeš pracovať aj ako fotograf na voľnej nohe
V lete môžeš pracovať aj ako fotograf na voľnej nohe (Zdroj: Unsplash.com/Jakob Owens)

Upratovanie v hoteli

V hoteli sa upratuje neustále. Leto je však mimoriadne náročné, a preto hotely hľadajú posily, kde sa len dá. Za upratovanie v hoteli si vieš zarobiť veľmi slušnú sumu a nemusíš ani preveľmi prichádzať do kontaktu s ľuďmi. Títo pracovníci majú navyše často výhody vo forme zaplatenej stravy či dokonca ubytovania.

Priemerný zárobok: od 1000 eur + výhody
Krajiny: všetky

Tlmočník

Tlmočníka si často najímajú slovenské cestovné kancelárie, aby mali klienti na dovolenke neustále pri sebe niekoho v hoteli, kto im pomôže s prípadnými problémami. Ak vieš jazyky a nebojíš sa vystupovať pred ľuďmi, určite cestovky kontaktuj s tvojou ponukou. Ako bonus môžeš dokonca dostať aj preplatenie stravy, ubytovania a leteniek do destinácie, v ktorej budeš pôsobiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Naposledy a s citom: Strážcovia galaxie 3 sú najlepšou marvelovkou posledných rokov

Priemerný zárobok: podľa šikovnosti a tvojich schopností
Krajiny: všade, kam sa vyberú Slováci (najmä rezorty pri mori)

Letuška

Letuškami už dávno nie sú len dámy. Pre tých, ktorí sa neboja lietať, chcú vidieť čo najviac krajín počas leta a nevadí im časová náročnosť, je pozícia letušky alebo stevarda vhodná. Spoločnosti často preplácajú ubytovanie v hoteloch aj stravu. Počítaj však s tým, že veľa času na vlastné aktivity ti neostane, táto práca ťa môže časovo dosť vyšťaviť.

Priemerný zárobok: podľa počtu letov a konkrétnej leteckej spoločnosti
Krajiny: všetky, kam sa lieta zo Slovenska, prípadne z Rakúska

Uvažuješ nad brigádou v zahraničí?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame