TEST pre spotené pazušky: Ktorý dezodorant obstál najlepšie?

Dezodoranty v spreji

Vďaka nášmu testu bude výber dezodorantu hračka (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

#Neoddeliteľná kozmetická výbava počas leta? Dezodoranty! Pomáhajú prekryť zápach potu a absorbujú nadbytočnú vlhkosť. Ako si ale vybrať ten správny?

Práve na deodoranty sme sa zamerali v najnovšom teste. Podrobili sme hodnoteniu päť produktov, ktoré spájala dostupnosť v bežnej drogérii, ideálne základná vôňa od danej značky a tiež spôsob aplikácie. Rozhodli sme sa, že otestujeme dezodoranty vo forme spreju. Pozrite sa, ktorý obstál najlepšie.

Borotalco

  • Orientačná cena: 3,95 eur
  • Veľkosť: 150 ml

Vôňa nemusí sedieť každému, ale nám nijako neprekáža. Navyše, po chvíli si na ňu natoľko zvykneš, že ju už takmer ani necítiš. Nehodnotíme to ale ako mínus, práve naopak. Myslíme si, že vďaka tomu nebude vôňa dezodorantu prekrývať samotný parfum. Navyše, stále výborne zabraňovala nepríjemného pachu v podpazuší.

Sprej sa veľmi dobre rozprášil a nebola potrebná viacnásobná aplikácia. Pocit na pokožke bol fantastický. Ďalšia aplikácia je už potom individuálna. My sme dezodorant použili opäť po asi šiestich hodinách. Celkovo v nás táto značka zanechala výborný dojem.

Naše hodnotenie

Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit na pokožke: ⚫⚫⚫⚫⚫
Dĺžka účinku:⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Sprejový dezodorant Borotalco
Dezodorant Borotalco (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Nivea

  • Orientačná cena: 3,35 eur
  • Veľkosť: 150 ml

Do nášho testu sme museli zaradiť aj produkt značky Nivea. Očakávania boli vysoké, ide predsa o vychýrenú značku a navyše stála menej ako predchádzajúci produkt.

Po nastriekaní však prišlo trpké sklamanie. Sprej akoby nevsiakol do pokožky ani po niekoľkých minútach a zanechal nepríjemný lepivý pocit pod pazuchami. Ak by sme si potrebovali dať obtiahnuté tričko, je možné, že sa deodorant odtlačí na látku. A to rozhodne nie je príjemné.

Pri vôni dochádza k zvláštnemu paradoxu – môže byť jemná aróma zároveň veľmi intenzívna a výrazná? Subjektívne nám táto vôňa až tak nesedela. Ďalšie nanesenie bolo potrebné oveľa skôr ako v prípade predchádzajúceho produktu. Zrejme to bolo spôsobené aj zmieneným „lepivým pocitom“. Nivea bola v tomto teste, bohužiaľ, sklamaním.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Londýn ako jedna z TOP destinácií sveta: Vybrali sme najlepších 20 atrakcií, ktoré musíš vidieť!

Naše hodnotenie

Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Pocit na pokožke: ⚫⚪⚪⚪⚪
Dĺžka účinku:⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

Dezodorant v spreji Nivea
Dezodorant značky Nivea (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

FILA

  • Orientačná cena: 2,95 eur
  • Veľkosť: 150 ml

Nájsť dostatočný počet dostupných dezodorantov nebolo úplne jednoduché. Množstvo z nich bolo v skutočnosti antiperspirantom, preto si pri kúpe dobre prečítajte, čo je uvedené na obale, a nie na štítku s cenou. Zaujalo nás, že FILA vyrába aj dezodoranty. Mysleli sme si, že sa značka zameriava iba na oblečenie. Aký je teda sprej od tohto brandu?

Obal pôsobí už po vizuálnej stránke pomerne športovo. Vrchnák sa dáva ľahko dole a manipulácia je jednoduchá. Po nanesení je sprej v podpazuší trošku lepkavý, avšak podstatne menej ako Nivea.

Vôňa je svojská. Stále sa nevieme rozhodnúť, či ju vnímať pozitívne alebo negatívne. Je trochu sladká, ale zároveň nevtieravá. Ohodnotíme ju preto 4/5. Počas letného dňa bola výdrž dezodorantu nízka, opätovná aplikácia kvôli lepšiemu pocitu bola potrebná asi po troch hodinách od nanesenia.

Naše hodnotenie

Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Pocit na pokožke: ⚫⚫⚫⚪⚪
Dĺžka účinku:⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

Dezodorant v spreji Fila
Dezodorant Fila (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Dove

  • Orientačná cena: 3,85 eur
  • Veľkosť: 150 ml

Už po prvom streku vieme, že túto vôňu ľudia buď milujú alebo nenávidia. Je to tá typická vôňa od Dove. Niekomu sa môže páčiť, iným nie. My sa radíme do druhej skupiny, pretože sa nám vôňa zdá veľmi mydlová, ťažšia a v kombinácii s parfumom by sa tieto arómy mohli veľmi biť.

Aplikácia sprejom je však veľmi dobrá, dezodorant na pokožke po nastriekaní ani necítiť. Nevytvára žiadny mokrý film ako v prípade konkurencie. A bonus je, že ho stačí naniesť aj menšie množstvo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Samsung Galaxy Z Flip5 dostáva zatiaľ najväčší upgrade: Stačí predný displej na to, aby ťa sklápačka presvedčila o kúpe?

Naše hodnotenie

Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Pocit na pokožke: ⚫⚫⚫⚫⚫
Dĺžka účinku:⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Dezodorant v spreji Dove
Dezodorant Dove (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Balea

  • Orientačná cena: 1,25 eur
  • Veľkosť: 200 ml

Už v úvode musíme vyzdvihnúť dve veci. Nielenže ide o najlacnejší produkt spomedzi všetkých testovaných, ale zároveň má Balea aj najväčší objem.

Tento dezodorant, ktorý je bez hliníkových solí, nijako neprekvapí ani neurazí. Vôňa je máličko podobná Dove, ale oveľa menej intenzívna. Sprej sa rovnomerne aplikuje na pokožku a nevytvára mokrý film. Tiež nezanecháva biele fľaky na tmavom oblečení. Pocit na pokožke je tak veľmi dobrý.  V rámci pomeru ceny a kvality nemáme tomuto dezodorantu čo vytknúť.

Naše hodnotenie

Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Pocit na pokožke: ⚫⚫⚫⚫⚫
Dĺžka účinku:⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫

Dezodorant v spreji Balea
Dezodorant Balea (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Výsledok

Najviac bodov získal prvý testovaný produkt. Ide o značku Borotalco, ktorá nás presvedčila najmä príjemným pocitom na pokožke aj dĺžkou účinku. Vôňa je navyše unisexová. To, že ide o sprej bez obsahu alkoholu je už len čerešničkou na torte. Naopak, najmenej bodov získala od nás tentokrát značka Nivea. Ktorý z testovaných produktov by ste skúsili vy?

Dezodoranty v spreji
Testované dezodoranty (Zdroj: Hashtag.sk/Mz)

Ktorý z dezodorantov najviac sedí tebe?

Sleduj náš Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame