Svet Terminátora sa rozrastá aj na hernom poli: Spoločnosť Nacon predstavila teaser najnovšej hry

Terminátor kyborg

Svet Terminátora sa rozrastá o novú hru (Zdroj: Flickr/Daniel Oberhaus)

#Francúzska herná spoločnosť Nacon predstavila tento štvrtok na udalosti Nacon Connect hneď niekoľko plánovaných projektov. Spolupracovali na nich so svojim vývojárskym štúdiom sídliacim v Miláne. Svoj priestor dostal aj legendárny Terminátor. Hra, ktorú uviedol teaser, ponúka otvorený svet.

V sľubne vyzerajúcom 30 sekundovom videu máme možnosť vidieť endoskeleton T-800, ktorý vstupuje do akéhosi skladu alebo bunkra. Z teaseru sa síce toho veľa nedozvieme, no vizuálna stránka naozaj stojí ja to.


Film, ktorý očaril mnohé generácie: Sleduj 100 zaujímavostí, o legendárnom Terminátorovi


Hra ponúka otvorený svet

Ako spoločnosť uvádza, hra sa bude odohrávať v post-apokalyptickom otvorenom svete. Bude mať svoj vlastný príbeh, ktorý však bude prepojený s udalosťami, ktoré poznáme z filmov. Dej hry sa má odohrávať medzi udalosťami Súdneho dňa, počas ktorého systém Skynet rozpúta nukleárnu apokalypsu, ktorá zničí väčšinu ľudstva, a vznikom Johnovho Connorovho Hnutia odporu.

Príbeh sa teda bude odohrávať pred udalosťami, ktorých sme boli svedkami už v staršej hre. Hra Terminator: Resistance vyšla ešte v roku 2019. Hlavnými hrdinami príbehu bude skupina, ktorej sa podarilo nukleárnu apokalypsu prežiť a ktorej úlohou bude aj naďalej bojovať o svoj život.

Jasnejšie informácie zatiaľ nie sú známe

Nacon toho zatiaľ o chystanej hre veľa neprezradili. Zatiaľ nie je známy ani jej oficiálny názov, vieme len, že jej pracovný názor je Terminator Survival Project. Hra nemá ani plánovaný dátum vydania, spoločnosť prezradila len toľko, že sa jej dočkáme niekedy v ďalekej budúcnosti. Isté však je, že si ju budeme môcť zahrať nielen na počítačoch, ale aj na doteraz nešpecifikovaných herných konzolách.

Hra Terminator Survival Project bola jednou zo 17 hier, ktoré boli na Nacon Connect predstavené. Diváci sa dočkali aj ukážok z hier Steelrising, Lord of the Rings: Gollum a Test Drive Unlimited Solar Crown, ktoré majú vyjsť už v Septembri.

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, polygon.com
Odporúčame