Jazdi na novom: Takto jednoducho sa dostaneš k svojmu vysnívanému autu

Trend dlhodobého prenájmu áut pomaly prichádza aj na Slovensko

Trend dlhodobého prenájmu áut pomaly prichádza aj na Slovensko (Zdroj: Canva, VWFS)

#Užívaš si pohodlie svojho vysnívaného auta, nemáš starosti so servisom ani  prezúvaním pneumatík a jeho hodnota neklesá. To, čo sa pred pár rokmi mohlo zdať ako ilúzia, je dnes realitou. Trend dlhodobého prenájmu áut, ktorý možno poznáš zo zahraničia, prichádza aj na Slovensko. Svoje vysnívané auto máš teraz doslova na dosah.

Neexistuje auto, ktoré by ti vyhovovalo po celý život. Dnes ti možno stačí malý šikovný športiačik do mesta, no o pár rokov to bude „kombík“ s čo najväčším kufrom pre rodinu. Navyše vlastniť auto nedáva ekonomický zmysel. Jeho cena každým rokom klesá, nehovoriac o technologickom vývoji a bezpečnosti, ktorá sa naopak zlepšuje s každým novým modelom. Okrem toho nové hybridné formy znižujú spotrebu.

Riešenie pre dnešnú rýchlu dobu

Možno si si pri svojom pobyte v zahraničí všimol, že tvoji rovesníci jazdia na autách, ktoré by si nemohli kúpiť. Odpoveď na otázku, ako to dokázali je pomerne jednoduchá. Využívajú operatívny lízing, čo je vlastne dlhodobý prenájom vozidiel. V zahraničí sa teší veľkej obľube. Vyberieš si auto a keď budeš potrebovať, vymeníš ho za také, ktoré ti bude viac vyhovovať bez toho, aby si čokoľvek riešil. Keď vie množstvo ľudí bývať v prenájme, prečo by si nemohli prenajímať aj auto? Jedným z dôvodov, prečo vlastníctvo auta pomaly ustupuje do úzadia, je balík služieb, ktoré prenájom formou operatívneho lízingu ponúka – cieľom je zjednodušiť život s autom na maximum.

„Dobré auto dnes chce každý, no nie je to lacná záležitosť. Môžete si naň roky šetriť a nemať ho, prípadne sa rozhodnúť pre staršie vozidlo s rizikom vyšších nákladov na prevádzku a servis. V súčasnosti chce čoraz viac zákazníkov totiž šetriť nielen peniaze, ale aj čas a jednoducho sa zbaviť starostí. My takéto služby ponúkame. V splátke operatívneho lízingu máte okrem prenájmu zahrnuté aj poistenie vozidla, zimné pneumatiky, aj servis alebo tiež asistenciu v prípade poistných udalostí,“ hovorí Tomáš Kuzma, brand manažér spoločnosti VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko.

Čoraz viac zákazníkov chce šetriť nielen peniaze, ale aj čas, jednoducho sa zbaviť starostí
Čoraz viac zákazníkov chce šetriť nielen peniaze, ale aj čas, jednoducho sa zbaviť starostí (Zdroj: Canva, VWFS)

Elektromobilita mení svet automobilov

Trend vývoja cien a kapacity batérií o pár rokov znížia ceny týchto vozidiel tak, že auto so spaľovacím motorom nebude predajné. Prevádzkové náklady či servis sú totiž už dnes pri plne elektrických autách niekoľkonásobne nižšie. Dnes sú však elektrické autá výrazne drahšie a operatívny lízing je vhodný spôsob, ako sa k nim ľahšie dostať. Ak jazdíš skutočne veľa, po porovnaní si celkových nákladov je možno už dnes elektrické auto pre teba finančne výhodnejšie.

Nové auto môžeš mať naozaj bez starostí

ŠKODA patrí medzi dlhodobo najobľúbenejšie značky na Slovensku. S operatívnym lízingom Škoda BezStarostí môžeš jazdiť na aute aké práve potrebuješ. Záleží len na tebe, tvojich potrebách a predstavách o ideálnom vozidle. Výhodou je, že na začiatku neplatíš žiadnu akontáciu, a teda svoje úspory môžeš použiť na cestovanie alebo záľuby. Navyše, nové auto môžeš mať každé dva roky. Po skončení zmluvy ho jednoducho vrátiš, nemáš starosti s predajom a rovno si môžeš vybrať nové vozidlo s modernejšími technológiami. ŠKODA avizovala na najbližšie roky nové “elektrické” malé auto. Už teraz má v ponuke plne elektrickú Škodu Enyaq iV.

Automobilka oslavuje 30 rokov na Slovensku a pri tejto okrúhlej príležitosti uviedla na trh limitovanú sériu ŠKODA 30 Edition s bohatým balíkom výbavy. Či si vyberieš Fabiu alebo Kamiq, s financovaním ti pomôže značkové financovanie ŠKODA Financial Services, ktoré pre značku zabezpečuje koncernová lízingová spoločnosť VOLKSWAGEN Finančné služby Slovensko .

PRÍKLAD na financovanie Škoda BezStarostí

ŠKODA FABIA 30edition, 1.0MPI, 59kW manuál pri cene 15.380€, na 36 mesiacov s ročným limitom 10 000km za 236€ mesačne.

Vypočítaj si svoju splátku

Požiadavky na auto sa menia podľa tvojej životnej situácie
Požiadavky na auto sa menia podľa tvojej životnej situácie (Zdroj: Canva, VWFS)

 

Zdroj: PR článok
Odporúčame