Syn Denzela Washingtona sa infiltroval medzi rasistov: Pravdivý príbeh je komédiou o veciach, ktoré nie sú smiešne

BlacKkKlansman/CinemArt

#Neuveriteľný príbeh historicky prvého černošského policajta v Colorade, ktorý sa rozhodol infiltrovať do Ku-klux-klanu. Režisér Spike Lee boduje s čiernou krimi komédiou, ktorá je síce retro, ale zároveň mrazivo aktuálna. Do slovenských kín vstupuje už 16. augusta.

Na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva. V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom, ktorého hrá John David Washington, mimochodom syn Denzela Washingtona, rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície.

BlacKkKlansman/CinemArt

Ron Stallworth bol prvým Afroameričan v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby zmien nebolo priveľa, prevelili Rona do archívu, čiže oddelenia evidencie dôkazov. Tam mal čo najmenej prekážať. Avšak Ronove ambície boli o trošku väčšie.

Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické mítingy „čiernych bratov“. Pretože sa mu nechcelo donášať na svojich blížnych, zdvihol telefón, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace, známy aj z Tých rokov sedemdesiatych), miestneho predáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivým spôsobom sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy.

BlacKkKlansman/CinemArt

David Duke mu na to skočil, a po pár telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu. Keď bolo treba nasadiť do akcie zapáleného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, ujal sa tejto role Ronov kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), ktorý s nadšením dochádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie. Znie to neuveriteľne, znie to komicky, skutočne sa to však stalo.

BlacKkKlansman/CinemArt

Aj preto sa režisér Spike Lee veľmi vymedzuje voči tomu, aby bol film prezentovaný ako komédia. Vedel som presne, ako to chcem natočiť, pretože už v minulosti som točil veci, ktoré sa prostredníctvom humoru pozerajú na veľmi vážne veci. Na mojom filme sa budete smiať, ale komédia to nie je. Na Klane a všetkých tých náckovských partičkách nič vtipného nie je,“ dodáva režisér, ktorý za film získal veľkú cenu poroty na festivale v Cannes.

Zdroj: CinemArt

Jedna odpoveď na “Syn Denzela Washingtona sa infiltroval medzi rasistov: Pravdivý príbeh je komédiou o veciach, ktoré nie sú smiešne”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií