Svätá trojica je späť. Elpe, Zverina a Dj Wich

Trojicu Elpe, Zverina a Dj Witch vám hádam nemusím predstavovať.  Každý jeden z tohto úspešného zoskupenia má na konte veľa kvalitných individuálnych songov,  ktoré fanúšikovia hip-hopu dobre poznajú.  Osobitnou kapitolou sú však songy, ktoré vzniknú ich spoluprácou. Už ich vzniklo niekoľko a na toto leto si pre nás pripravili ďalší.

Vráťme sa ale pár rokov dozadu a pripomeňme si najskôr ich dávnejšiu spoluprácu. V roku 2013 vyšiel trojici Elpe, Zverina a Dj Witch song Pre túto chvíľu.  V roku 2014 to bol song Voľne žiť, o rok neskôr song  15 minút slávy  a v roku 2016 song  S ňou.

Mne osobne sa tento song páčil veľmi. Chalani v ňom rapujú o tom, aké je to, keď mužské priateľstvo nalomila láska jedného z nich k žene. Song je spievaný z oboch pohľadov – z pohľadu toho zaľúbeného, ktorý odmieta ďalej   behať po baroch a baliť baby, lebo našiel ženu svojho života, a z pohľadu kamaráta, ktorý sa zrazu ocitol na druhej koľaji.

V roku 2018 trojica vypustila do sveta song Blbý a blbší a pred pár dňami sa pochválili novinkou Bolo by krásne.

Čo všetko tieto spoločné vecičky?  Dobrá hudba a hlavne parádne texty, ktoré sa v niečom podobajú. Na poslucháčov sa snažia pôsobiť pozitívne a poukazujú na  dobré veci, ktoré prináša život. V songu trojka rapuje o tom, že síce dobre vedia, že život nie je ľahký, no so všetkými problémami sa dá pasovať. Vyzdvihujú kladné vlastnosti, chcú aby sa ľudia k sebe správali dobre, aby boli spravodliví a doslova „žili fér“, pričom je jedno akej farby máš pleť, či si sedel v base, dôležité je len to, aké máš srdce a ako sa dokážeš správať k ostatným.

Zverina kontruje v skladbe tým, že sa nedá čakať, že všetci budú dobrí, lebo inak by sme nemuseli zatvárať dvere a báť sa, že nás niekto okradne. Treba proste začať sám od seba a až potom súdiť ostatných. A hlavne žiť tak, aby si sa pred nikým nemusel hanbiť. Hlavne nie pred svojou milovanou mamou.  A preto verí, že raz tak budeme žiť všetci.

Uf je to naivné, ale bolo by to krásne, nemyslíš? Súhlasíš?

Novinka síce nemá videoklip, no nám to ani tak nevadí. Nepotrebujeme vidieť, keď počujeme dobrú hudbu. Ocenili to aj fanúšikovia. V komentoch pod videom sa objavujú názory ako „svätá trojica je späť“ , „elpe, konečne ta zase počujem“ či „konečne, už som myslel, že ste zaspali“.

https://www.instagram.com/p/BcPArDinIPZ/

Presne tak. Už si snáď ani nevieme predstaviť leto bez ich nejakého  spoločného songu. Kto by to bol povedal, že chalani budú spoluprácu, ktorú zahájili skoro pred šiestimi, rokmi takto dodržiavať.

A nás by potešilo, keby títo traja vytvorili spoločný album, na ktorých by bolo viacej podobných vecičiek. S každým ďalším songom totižto zisťujeme, že nám jedna či dve spoločné skladby za rok jednoducho nestačia. Chceme viac!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *