Vieš, čo je to summer skin care routine? V lete musíš svoju pokožku rozmaznávať: Drž sa našich rád a budeš za hviezdu!

Ak sa v lete správne postaráte o svoju pokožku, odvďačí sa vám.

Ak sa v lete správne postaráte o svoju pokožku, odvďačí sa vám (Zdroj: Unsplash.com, Ben Scott)

#Letné horúčavy vedia byť nepríjemné, čo sa odzrkadlí aj na našej pokožke. So správnou starostlivosťou o pleť však môžeš zostať svieža a cítiť sa dobre počas celej sezóny. Prinášame ti preto zopár tipov, ako sa sa starať o svoju pokožku počas týchto horúcich mesiacov.

Každé ráno a večer si očisti pleť

Najlepším spôsobom, ako udržať pokožku zdravú a mladistvú, je čistiť ju jemným umývaním tváre každé ráno a večer. Vďaka tomu sa odstránia nečistoty alebo make-up, ktoré sa nahromadili počas dňa, no okrem toho to pomôže udržať čisté póry. Dôležité je používať čistiaci prostriedok, ktorý je vhodný pre tvoj typ pleti, a vyhýbať sa silnému drhnutiu tváre, ktoré môže v skutočnosti spôsobiť viac škody ako úžitku.

Po vyčistení tonizuj pokožku

Po vyčistení pleti je potrebné ju tonizovať osviežujúcim tonikom. Pomôže to odstrániť zvyšné nečistoty alebo make-up a pripraví pleť na ďalší krok v rutine.

Každé ráno a večer nanes na tvár a krk hydratačný krém

Takýto krém poskytne dlhotrvajúcu hydratáciu, vďaka ktorej bude pleť vyzerať zdravšie a žiarivejšie. Udržiavaním hydratovanej pokožky dokonca dokážeš predchádzať predčasným príznakom starnutia.

Raz alebo dvakrát týždenne si urob peeling

Odumreté kožné bunky sa môžu hromadiť na povrchu pokožky a spôsobiť jej matný vzhľad. Peeling pokožky raz alebo dvakrát týždenne môže odstrániť tieto odumreté bunky a poskytnúť ti jasnejšiu pleť. K dispozícii je veľa rôznych exfoliantov, ako sú klasické peelingy, chemické peelingy a masky. Vyber si ten, ktorý najlepšie vyhovuje tvojim potrebám a typu pleti.

Nezabudni na opaľovací krém

Natieraj sa opaľovacím krémom každý deň pred odchodom von, dokonca aj počas zamračených dní. Opaľovací krém je dôležitou súčasťou každej dennej rutiny, najmä ak sa chystáš tráviť čas vonku. Ak chceš chrániť pokožku pred škodlivými UV lúčmi, používanie opaľovacieho krému môže pomôcť pri prevencii rakoviny kože a iných kožných problémov v budúcnosti.

Pi veľa vody

Dôležitou súčasťou skin care je aj pitie vody, ktorá je nevyhnutná pre naše celkové zdravie a pohodu. Pomáha udržiavať našu pokožku zdravú a hydratovanú. Keď sme dehydrovaní, naša pokožka môže byť suchá, popraskaná a podráždená.

Dopraj si dostatok spánku

Je nevyhnutné mať pravidelne dostatok spánku, aby sa naše telo mohlo uzdraviť a zregenerovať, vďaka čomu bude aj pokožka vyzerať sviežo!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame