Top beauty trendy na rok 2022: Šampón bez sprchy aj zlaté vlasy – povieš im áno, alebo cúvneš?

Ktorý z beauty trendov vyskúšaš? (Zdroj unplash.com/ Content Pixie)

#Prinášame ti prehľad beauty trendov z oblasti líčenia, vlasov, starostlivosti o pleť a kozmetických procedúr, ktoré sa stávajú čoraz viac obľúbenými a podľa portálu fashionista.com ich je možné ich nájsť v trendoch na TikToku, Pintereste alebo Goggle.

Lip Blush

Ide o modernú formu tetovania farby na pery, ktorá nevyzerá ako rúž, no tvoja prirodzená farba pier bude vďaka tomu intenzívnejšia. Táto technika vytvára veľmi jemnú a ľahkú vonkajšiu linku pier, ktorá je následne rozmazaná a vytieňovaná počas procesu pigmentácie. Po zákroku by pery mali vyzerať plnšie, výraznejšie a zvodnejšie! Možno to na prvý pohľad znie šialene, no len za minulý rok na Yelpe vzrástol počet vyhľadávaní tejto služby o 130 %! Čo na to hovoríš, išla by si do toho?

Dramatické účesy

Podľa Pinterestu sú aktuálne trendy dramatické účesy, krátke vlasy, farbené vyholené hlavy a strihané parochne. Aktuálne sa tento trend rozbieha aj vďaka celebritám ako Billie Eilish alebo Miley Cyrus, ktoré takéto vlasy majú na hlave často.

Kozmetické úpravy

Na popularite v súčasnosti získavajú jemnejšie kozmetické ošetrenia ako Morpheus RF microneedling, Aquagol alebo MicroTox, vďaka ktorým je možné udržať si náskok pred starnutím a stále vyzerať prirodzene.

Zlatá ozdoba do vlasov

Áno, čítaš správne. Trend pozlátka do vlasov naberá podľa nedávnych údajov vyhľadávania Google na obrátkach. Vyskúšala by si to?

Vyšperkovaný vzhľad

A to doslova. Na Pintereste stúpa záujem o kamienkovú pedikúru alebo kryštálový očný make-up. Pre tých odvážnejších sú to napríklad aj zubné drahokamy, ktoré idu taktiež na dračku a vyhľadávanie tohto trendu medziročne vzrástlo o 85 %.

Šetri vodou!

Šetrenie zdrojov patrí medzi environmentálne problémy, na ktoré pomaly začína reagovať aj kozmetický priemysel. Začínajú sa totiž vyrábať prostriedky na umývanie bez vody ako napríklad šampón bez sprchy alebo produkty na holenie bez vody. Ide zatiaľ o ojedinelé vychytávky, no môžeme očakávať, že sa portfólio ponúkaných produktov rozšíri.

Odtiene zelenej

Podľa vyhľadávaní na Google je zemitá šalviová zelená práve tým odtieňom, ktorý je nutné v tomto roku sledovať. Ide vraj o stávku na istotu!

Fermentované ingrediencie

Kozmetický chemik a zakladateľ spoločnosti KKT Consultants, Krupa Koestline, tvrdí, že aktuálne sú v súvislosti so starostlivosťou o pleť na vzostupe práve fermentované ingrediencie ako ruža, jačmeň, figy alebo sója. Fermentovanie je proces, pri ktorom sa získava energia z rozkladajúcich sa sacharidov a cukrov, ktoré sa následne menia na enzýmy a aminokyseliny bez prítomnosti vzduchu, čím zabraňujú oxidácii zložiek a prispievajú k zachovaniu zdraviu prospešných látok. Tieto prirodzene sa vyskytujúce baktérie predlžujú trvanlivosť receptúr a oslovujú spotrebiteľov, ktorí pracujú najmä s myšlienkou udržateľnosti.

Čistá krása

Značky, ktoré chcú byť aktuálne vyhlásené za čisté, musia byť zároveň aj bezpečné a udržateľné, inak riskujú stratu dôvery spotrebiteľov. Inými slovami, jednoduché označenie receptúr alebo obalov za „čisté“ bez ďalších podrobností o účinnosti produktu, zdroji a dodávateľskom reťazci nebude postačovať.

Odporúčame