Kauza študenta, ktorý sleduje lietadlo Elona Muska neskončila: Odmietol ďalšiu ponuku! Toto je jeho cieľ

Študen sleduje lietadlo Muska: Odmietol ďalšiu ponuku!

Študen sleduje lietadlo Muska: Odmietol ďalšiu ponuku! (Zdroj: Unsplash.com/Kevin Woblick)

#Len nedávno sme ťa informovali o unikátnom prípade, kedy študent začal sledovať lietadlo Elona Muska a informácie o ňom verejne zdieľal. Miliardár mu ponúkol 5 000 dolárov a dúfal, že je kauze koniec. Študent však peniaze odmietol. Tentokrát mu za zmazanie účtu chcú dať niečo celkom iné, ani s tým však muž nesúhlasí.

Len 19-ročný študent Jack Sweene začal zdielať polohu lietadla Elona Muska na svojom Twitteri. Nejdná sa pritom o žiaden zločin, nakoľko sú tieto informácie verejne dostupné. Podobne sa preto dostal k informáciám aj o ďalších osobnostiach ako Billa Gatesa či Jeffa Bezosa a vytvoril si na Twitteri profily, kde ich polohu zdieľa.


Len 19-ročný chlapec sleduje lietadlo Elona Muska! Miliardár mu ponúkol peniaze, ak to vymaže


Túto stránku na internete spozoroval aj Elon Musk, ktorý začal mať obavu, žeby tieto informácie mohol niekto zneužiť. Ponúkol preto študentovi až 5 000 dolárov za to, ak tento účet vymaže. Jack však túto ponúku odmietol a zareagoval, „je nejaká šanca zvýšiť to na 50 000 dolárov? Bola by to veľká podpora na vysokej škole a možno by mi to umožnilo získať auto, možno aj Model 3“

Zdá sa však, že Musk s jeho návrhom nesúhlasí. Generálny riaditeľ spoločnosti Autonomy Scott Painter študentovi ponúkol predplatné na Teslu Model 3, ak vymaže tento účet. Aj túto ponuku sa však mladík rozhodol odmietnuť. „Chcem svoje vlastné auto. Nechcem ho o tri roky vracať. Ak by som dostal skutočnú Teslu, potom by som účet stiahol,“ povedal Sweeney pre portál The Wall Street.

Zdroj: hashtag.sk, businessinsider.com, wsj.com
Odporúčame