Len 19-ročný chlapec sleduje lietadlo Elona Muska! Miliardár mu ponúkol peniaze, ak to vymaže

Muž sleduje lietadlo Elona Muska.

Muž sleduje lietadlo Elona Muska. (Zdroj: Unsplash.com / Ross Parmly)

#Len 19-ročný študent sa rozhodol, že bude sledovať súkromné lietadlo Elona Musk. Jeho polohu pritom zdieľal na sociálnych sieťach. Miliardár má obavy, žeby tieto informácie mohol niekto zneužiť. Chlapcovi ponúkol 5 000 dolárov, ak účet odstráni.

Miliardár Elon Musk rozhodne patrí medzi najbohatších mužov sveta. Niet sa preto čomu diviť, že jeho život často zaujíma rôznych ľudí. Aj 19-ročné študenta Jacka Sweeneho, ktorí na Twitteri Elon Musk’s Jet zverejňuje pohyb jeho lietadla. Nejde pri tom o žiaden zločin. Ide totiž o verejne dostupné údaje, ktoré študent vyhodnocuje pomocou bota.

Musk po zistení, že údaje o jeho lietadle sú verejne dostupné, na svojom účte poznamenal, že riadenie leteckej prepravy je primitívne (avšak nevieme, či to myslel seriózne alebo žartoval). Každopádne študenta, ktorý tento účet s viac ako 232-tisíc sledovateľmi vytvoril, kontaktoval, a požiadal ho, aby ho zničil, nakoľko to predstavuje bezpečnostné riziko. Jack samozrejme súhlasil avšak poznamenal, že „áno, môžem. Ale bude to stáť Model 3. Len vtip, alebo?“

Musk sa obáva najmä toho, žeby ho pomocou týchto údajov mohol zastreliť nejaký cvok. Aj preto študentovi ponúkol 5 000 dolárov. Načo Jack zareagoval, „je nejaká šanca zvýšiť to na 50 000 dolárov? Bola by to veľká podpora na vysokej škole a možno by mi to umožnilo získať auto, možno aj Model 3“ informoval o tom web Protokol.

Musk mal potom údajne informovať, že to zváži, avšak študentovi ešte neodpísal. Nejde pri tom o jediný účet, ktorý tento chlapec spravuje. Podľa informácií portálu businesstoday.in ich má mať až 15. Sleduje tak lietadlá aj ďalších významných ľudí ako napríklad Billa Gatesa či Jeffa Bezosa. Vďaka založeniu týchto účtov sa Jack naučil kódovať a podarilo sa mu aj získať prácu na čiastočný úväzok.

Zdroj: hashtag.sk, businesstoday.in, interestingengineering.com, protocol.com
Odporúčame