Strespez mení rap na numetal. Na spoluprácu si zavolal aj Ega (NOVINKA)

Strespez a Ego

Strespez predstavuje EP Zachráň ma (Zdroj: www.instagram.com/strespez)

#Chceš zmenu? Nebaví ťa počúvať generický rap? Mám pre teba riešenie, ktoré pochádza z Pezinka. Jeho meno je Strespez a ver mi, že po vypočutí jeho hudby sa ti zježia vlasy. Buď si ho ihneď obľúbiš alebo ho zahodíš do digitálneho koša. Jeho hudba je totižto mixom numetalu a rapu. Ak máš rád podobný typ hudby, prípadne ich symbiózu, jeho najnovšie EP s názvom Zachráň ma, je stvorené ako pre teba. Vychádza 28. 10. 2022, čiže zajtra. Dnes uvidíš prvý videoklip s názvom Deepshit.

Strespez a Ego
Strespezova kapela a Ego (Zdroj: www.instagram.com/strespez)

Strespez robí hudbu už od roku 2012 a venoval sa viac-menej klasickému zvuku, ktorý rap ponúka. Bolo to najmä kvôli tomu, že nedokázal v tej dobe nájsť producenta, ktorý by sa venoval numetalu a vedel by vyprodukovať vlastnú hudbu v tomto žánri. Jeho inšpiráciou boli kapely ako Deftones, Korn, Bring Me the Horizon, Slipknot, Limp Bizkit či Don Broco. Aj preto im vzdáva hold, ako svojim hudobným hrdinom z mladosti. Až v roku 2020 sa mu podarilo vyskillovať takzvaný fry scream, ktorý je nosným prvkom v metalovej hudbe. V tom istom roku začal pracovať na tomto EP, o ktorom vlastne píšeme, no nepodarilo sa mu to, pretože producent nedokončil svoju prácu.

Ak chceš podporiť Strespeza, určite zajtra siahni po limitovanom merchu, ktorý sa objaví tu

Strespez sa vynašiel a oslovil Dušana Rybárika, ktorý celé EP produkoval, aranžoval a aj mixoval. Tento proces trval 4 mesiace. Celkovo EP obsahuje 7 skladieb a už ako vieš, dostalo názov Zachráň ma. Čo sa týka featuringov, tak tie sú mimoriadne zaujímavé. Menovite to sú Ego, Tomy Kotty a Chocolate Hole. EP vychádza len v digitálnej forme, a to už zajtra, 28. 10. 2022. Zatiaľ ochutnaj videosingel Deepshit a čakaj na videoklip s Egom už v novembri. O videoklip sa postaral Peter Alakša. Súčasťou Strespezovej kapely je bubeník Rob, basák Robo Frak, gitarista Mark Balage, DJ a vokalista Pazooka a spomínaný producent Dušan Rybárik. Cover mal na starosti Michal Kozár (artcavemaniac).

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
11-minútový banger z UK rapu: Skladba, ktorá ovládne rebríčky?

Predný cover

Strespez
Cover EP Zachráň ma (Zdroj: www.instagram.com/strespez)

Zadný cover s tracklistom

Strespez Zachráň ma
Tracklist EP Zachráň ma (Zdroj: www.instagram.com/strespez)
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame