STEIN 27 spojil sily s Hasanom. Získajú si ťa spoločným trackom Paradox

Počul si už skladbu menom Paradox, na ktorej spolupracovali STEIN27 a Hasan? Ak áno, tak ťa pravdepodobne neprekvapíme, i keď sa o tom pokúsime. Ak nie, tak nastal najvyšší čas, aby si to zmenil. Kolaborácia medzi zoskupením rychlí kluci a labelom Milion Plus prináša skutočne podarený track, ktorý je zaujímavý hneď z viacerých uhlov. Či už hovoríme o STEIN27 alebo o Hasanovi, každý prispel svojou troškou, aby tento song mal výpovednú hodnotu. A darí sa to. 

Nie, toto nie je singel. Skladbu Paradox nájdeš spolu s ďalšími na albume Teorie pádu, ktorý je v predaji a ak máš záujem, môžeš si ho vypočuť či už na Apple Music, Spotify alebo ďalších streamovacích službách. Možností je neúrekom. A track Paradox sa pred pár dňami dostal aj na video platformu YouTube, kde si ho v čase vznikania týchto riadkoch vypočuli desiatky tisíc priaznivcov. Vzhľadom na to, že sa jedná o mená so stúpajúcou tendenciou ako STEIN27 a Hasan, očakáva sa, že štatistika vzhliadnutí bude rásť aj v nasledujúcich dňoch a týždňoch.

STEIN27, ktorý je členom českého rapového zoskupenia rychlí kluci, dáva najavo, že jeho texty majú vzostupný trend, majú silnú výpovednú hodnotu a celkovo flow, ktorým sa prezentuje v sebe skrýva zaujímavý druh energie, ktorý ľudia majú radi. Pôsobí veľmi pokojne, pritom emočne a o jeho štýle sa detailne baviť zrejme ani nemusíme. Podobne je na tom aj Hasan. Tento člen labelu Milion Plus na sebe poriadne zapracoval a v jeho tvorbe cítiť progres.

Koncom roka vydal vlastný hudobný projekt a okrem toho sa objavuje na viacerých spoluprácach, ktoré nie sú tendenčné, ale ladia a majú zmysel. Ladí to aj týmto dvom, pričom hudobne sa o Paradox postaral ConspiracyFlat. Mix a master je pod záštitou umelca menom D.Kop, aj toto meno ste už určite v minulosti počuli. Pre úplnosť sa patrí dodať, že vizuál, ktorý je vytvorený k tejto skladbe, zaobstaral Dominik Křenek.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
3 dôvody, prečo má Dame v SK rap game vlastnú ligu

Obaja interpreti sú členmi takzvaného new schoolu alebo ak chcete novej školy, pričom aj vekovo patria k tým mladším. Sú však pomerne skúsení, tvoria často a ako píšeme vyššie, na ich tvorbe cítiť progres. Respektíve cítiť, že ich kariéra putuje správnym smerom. STEIN27 bol v minulosti kritizovaný za to, že niektoré jeho skladby pôsobia príliš depresívne, ale koniec koncov, je to vec názoru, pre niekoho je to depresívne, pre iného je to silná emócia.

Veď si môžeme zobrať ako príklad napríklad dnes už nebohého Lil Peepa, ktorého tracky boli jednak veľmi smutné a jednak nesmierne emočné a počúvali ho aj priaznivci, ktorí si prechádzali šťastným obdobím svojho života. Na druhej strane, Hasan bol už dlhšie braný ako chalan, ktorý má potenciál, no diskutovalo sa o tom, či nestojí v tieni svojich labelových kolegov. Ak to tak aj bolo, predovšetkým posledné mesiace potvrdzujú a jasne preukatujú, že z tieňa stúpa na výslnie.

Foto: Paradox, videoklip YouTube, STEIN 27 feat Hasan

Odporúčame