Squid Game prekonal všetky rekordy: Novinka od Netflixu je najsledovanejším seriálom v histórii, prekonala aj Stranger Things a Zaklínača

Squid Game sa stal najsledovanejším Netflix seriálom histórie

Squid Game sa stal najsledovanejším Netflix seriálom histórie (Zdroj: Netflix)

#Určite si si všimol, že Netflix sa rád chváli úspechmi svojich filmov a seriálov a to najmä v oblasti sledovanosti. Za prvých 28 dní od vydania aktuálne ich najzvučnejšieho juhokórejského seriálové hitu Squid Game si seriál „pozrelo“ už 111 miliónov divákov. Takéto číslo by si želal nejeden seriál.

Sledovanosť však Netflix počíta po svojom. Na to, aby sa tvoj účet pridal k tým, ktorý seriál sledovali, ho stačí zapnúť na dve minúty. Streamovací gigant je za toto rozhodnutie často kritizovaný, avšak pravidlá sledovanosti sa meniť nechystá.


Obrovský škandál: Netflix v populárnom seriáli zverejnil reálne číslo, žena dostáva tisíce telefonátov


Ak si rozoberieme na drobné, Netflix má v súčasnosti už viac ako 210 miliónov odoberateľov. Z praktického hľadiska to znamená, že každý druhý odoberateľ si seriál aspoň na chvíľu zapol, aj keď je jasné, že väčšina ho celý dopozerala. Ide o skutočne obdivuhodný reach a dôkaz toho, že Netflix vie vytvoriť internetový virál.

Doteraz sa držal rebríčka sledovanosti Bridgerton, hneď za hitmi ako Stranger Things a Zaklínač. Romantická miniséria si za prvých 28 dní získala 82 miliónov sledovateľov, čím ju Squid Game doslova rozšliapol. Pozeral si aj ty Squid Game? Čo si myslíš o jeho poste najsledovanejšieho Netflixového seriálu všetkých čias?

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame