Speváčka, ktorá sa preslávila coverom na Eminema: Akú hudbu robí dnes?

Eminem

Kto je speváčka Enisa? (Zdroj: Instagram.com/eminem + iamenisa)

#Mnoho spevákov a speváčiek po celom svete robí v rámci cover songov prerábky kultových trackov od samotného Eminema. Jeho skladby sú totiž skutočne vďačným podkladom pre menej známe mená, ktoré sa takto vedia dostať k novým fanúšikom. Pred rokmi podobným spôsobom naplno prerazila aj mladá speváčka menom Enisa Nikaj, ktorej stvorbu sme sa ti dnes rozhodli priblížiť o čosi viac, čítaj ďalej!

Vzostup talentovanej speváčky

Enisa je mladá talentovaná americká speváčka a skladateľka, ktorá sa preslávila svojím unikátnym hudobným štýlom a veľmi výrazným a silným hlasom. Narodila sa v New Yorku v roku 1996 a už od detstva prejavovala záujem o hudbu. Napriek miestu jej narodenia má však korene v Albánsku, odkiaľ pochádzajú obaja jej rodičia.

Jej kariéra sa začala budovať práve vďaka hudobnému obsahu na sociálnych sieťach, kde získala veľké množstvo fanúšikov presne svojimi cover verziami známych pesničiek. 

Od coverov k vlastnej tvorbe

Svojím talentom a charizmou zaujala fanúšikov po celom svete a získala si tak aj pozornosť hudobných producentov. Postupne začala pracovať na vlastnej originálnej hudbe a v roku 2018 vydala svoj vlastný debutový singel. Jej piesne sa vyznačujú emotívnymi textami a práve ten jej zmieňovaný hlas a cítenie muziky ju odlišuje od ostatných umelcov v brandži.

Písali sme o tom, že svoju kariéru začala hudobnými covermi. Má ich na konte skutočne množstvo, avšak ten absolútne najúspešnejší sa týka práve Eminema, o ktorom sme ti písali v úvode tohto článku. Konkrétne sa bavíme o skladbe s názvom „Mockingbird“ z roku 2004, ktorý si svoje právoplatné miesto našiel na albume Encore

Enisa svojim coverom na túto emotívnu skladbu (a sprievodným vizuálom) získala na YouTube ku dnešnému dňu viac neť 44 miliónov zhliadnutí. To je skutočne obrovské číslo, avšak treba povedať, že aj napriek veľkému úspechu nejde o jej najsledovanejší klip. Tým je doposiaľ jej vlastná skladba „Count My Blessings“, ktorá čoskoro prekoná 76 miliónov views!

Rastúce úspechy

Enisa si získala veľké množstvo fanúšikov po celom svete a jej hudba bola ocenená kritikmi za svoju originalitu a autenticitu. Spolupracovala s rôznymi hudobnými producentmi a umelcami a jej hudba sa dostala na prestížne hudobné platformy a hitparády.

Táto talentovaná speváčka stále pokračuje vo svojej hudobnej kariére a plánuje ďalšie projekty a vydanie nových skladieb. Jej cieľom je neustále sa zdokonaľovať a prinášať svojim fanúšikom kvalitnú hudbu, ktorá jednoducho vždy osloví ich srdcia. Len dva týždne dozadu napríklad vydala nový klip na skladbu „Disco Cone (Take It Hight)“ a najnovšie sme sa od nej dočkali aj novej verzie tej zmieňovanej skladby „Count My Bblessings“, poď si to pozrieť aj ty!

Čo má nové Eminem?

Tak ako sme ti písali pred pár dňami, Eminem nedávno oslávil významný deň svojho života. Nie, nešlo o narodeniny, ani žiadny iný podobný sviatok, ale čosi v podstate ešte aj výrazne významnejšie. Uplynulo totiž už celých 16 rokov odkedy sa nadobro vzdal omamných látok! Kiežby takto úžasne inšpirovali aj ďalšie obrovské rapové mená!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame