Šorty a Ego sa odviazali. Nie však tak,  ako si myslíte

O debutovom albume Dušana Berkyho alias Šortyho ste už určite čo – to počuli. Volá sa Tamagoči a Šortyho fanúšikovia na ňom nájdu jeho známe hity, ktoré poznajú z rádia alebo koncertov. Obsahuje dnes už znám hity ako HEYGIRL, v ktorom mu sekundoval ADiss a Elpe, All i can see s producentom a spevákom Maxom, tancuj s  Mišom Bielym a Kalim, HRAJ MI opäť s ADissom a aktuálny letný song Ja sa cítim dobre, v ktorom Šorty hosťoval Dominike Mirgovej.

Nedávno však spevák zverejnil videoklip ku skladbe Tamagoči, po ktorej je album pomenovaný a ktorá ma tiež veľkú šancu stať sa obľúbenou vypaľovačkou Šortyho fanúšikov.

Song Tamagoči, na ktorom vydarene spolupracoval s Egom, je podľa raperových vlastných slov najvydarenejší. Ak patríte medzi tých skôr narodených možno aj vám tento song evokuje kedysi veľmi populárnu hračku s ktorou sa mládež kedysi rada hrávala. Podobne je na tom aj Šorty, ktorý sa o piesni vyjadril takto :

„Album som pomenoval po skladbe Tamagoči, ktorú považujem v  albume za najvydarenejšiu. Okrem toho, že sa mi páči to slovo, je to pesnička o bezstarostnom detstve, ktoré som mal aj ja sám. A bude príjemnou spomienkou pre každého, kto mal kedysi tamagoči ako jedinú technologickú hračku. Keď ešte neboli smartfóny a ani počítače. Hrávali sme sa vonku, riešili prvé lásky a starali sa o elektronické zvieratká.“

Presne tak. Šorty ospevuje detstvo, kedy sa všetko zdalo krásne a bezstarostne. Refrén i vokály piesne majú veľmi chytľavú melódiu, ktorá sa rýchlo a ľahko zapamätá. A videoklip? Ten teda rozhodne klasický a tradičný nie je. Valdo, ktorý mal videoklip na starosti stavil kartu na špeciálne dotvorené efekty. Šorty a Ego sa v ňom úplne odviazali. Hrajú sa s autíčkami, s kockami, vozia sa na kolobežkách. Mnohí fanúšikovia tento videoklip  prirovnávajú k videoklipu songu Kyle-iSpy feat. Lil Yachty a musíme povedať, že majú pravdu. Nám to však ani trošku neprekáža, pretože popri tých všetkých videoklipoch na jedno kopyto je to príjemná zmena a je vidieť, že si na ňom všetci dali veľmi záležať.  Čo hovoríte vy?  Sú pre vás videoklipy dôležité a prekáža vám ak sa na seba podobajú ? 

Odporúčame