Snippet a dokument k Lockdown Music od H16. Tento album skrátka chceš počuť

Najbližšie týždne budú v slovenskom rape patriť legendárnej skupine H16, ktorá zverejňuje prvý spoločný album od roku 2016. CD nesie názov Lockdown Music, zapadá do aktuálnej doby a má prispieť k tomu, aby ľudia prišli v náročnom období na optimistickejšie myšlienky. Chalani z H16 aktuálne zverejnili aj ochutnávky zo skladieb, na ktoré sa môžeme tešiť a zaujímavý dokument o celom albume. 

Celý dokument je dostupný na YouTube a my vám ho pripájame aj v tomto článku. Kompletné video má 43 minút a 43 sekúnd, pričom môžeme sa v ňom dozvedieť zaujímavé informácie zo zákulisia a celkovo nejak-tak nahliadnuť za oponu toho, ako tento album vnzikal, pričom chceme pochváliť predovšetkým autenticitu, ktorou sa dokument vyznačuje. Takéto niečo približuje prácu interpretov fanúšikovskej obci. Videli sme to už aj v minulosti, napríklad pri Separovi či Damem a ďalších, pričom je na mieste napísať, že tento koncept je medzi ľuďmi veľmi populárny. A myslíme si, že ho uvidíme aj v budúcnosti.

Ak vás zaujíma proces vznikania hudobného albumu, potom sa vám tento dokument bude páčiť. A celkovo, ak ste zvedaví na to, čo nové CD od H16 prinesie, tak čas investovaný do tohto videa určite nebudete ľutovať. Podľa ukážiek skladieb môžeme konštatovať, že sa v podaní legendárnej skupiny fakt máme na čo tešiť a počuť v budúcnosti tento album naživo na koncerte môže byť výborným hudobným zážitkom. Na to si ale ešte chvíľu zrejme počkáme.

Foto: H16 backstage, H16 Instagram 

Odporúčame