Skladby, ktoré ťa naladia na letnú atmosféru, festivaly a prázdniny – časť 1.

Leto, prázdniny a festivalová sezóna sú už za dverami. Opäť to všetko ubehlo veľmi rýchlo a konečne nás čaká voľno, teplo, voda a predovšetkým zábava a hudba. Ku letu každého bežného fanúšika neodmysliteľne patria aj festivaly a koncerty. Ani toto leto nebude výnimkou a pre náš projekt to bude vôbec prvé leto. Prevedieme vás viacerými veľkými festivalmi, ale o tom potom.

Aby sme spoločne pekne naladili na leto, pripravili sme si pre vás malú sériu článkov, v ktorých si postupne prejdeme najlepšie letné a festivalové skladby. Nemusia to byť bezprostredne skladby, ktoré majú výlučne letnú tematiku. Stačí, že výborne fungujú na akciách a rozhodne ťa maximálne naladia na všetky podujatia. Poďme na to!

OTIS – Ja vs. Celý Svet ft. Pil C

https://www.youtube.com/watch?v=gr_U91qonOE

Začíname hneď takto zhurta? Skladba Ja vs Celý Svet sa objavila na OTISovom albume v roku 2015. Ako hosť sa predstavil už vtedy pomerne populárny Pil C. Okamžite sa z tejto skladby stal banger, ktorý už v danom roku búral festivaly a hýbal davy. Myslím, že inak to nebude ani tento rok.

Čistychov – Každý Do Ma Pozná ft. Mišo Biely

Aj napriek tomu, že táto skladba oficiálne vyšla už v roku 2008 na Čisteho albume Posledný Doberman, patrí medzi absolútne najväčšie letné rapové hity našej scény. Ako hosť sa predstavil samozrejme výborný Mišo Biely a skladba dostala aj energický letný vizuál. Skrátka definícia letného hitu, ktorý rozbíja ľudí na festivaloch doteraz.

Hip Hop Žije – #27

Okamžite ako skladba, na ktorej sa predstavilo 27 československých interpretov vyšla, stala sa hymnou (nie len) tohto obľúbeného festivalu. Nesklamal ani jeden z raperov, ku tom sa pridala výborná produkcia od Wicha, chytľavý refrén od Ega a fanúšikovia len dúfajú, že sa niečoho podobného dočkajú každý rok. Každopádne zatiaľ to vyzerá tak, že aj tretiu sezónu to potiahne táto skladba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
SÚŤAŽ o najkrajšiu letnú fotku pokračuje: Svadobná cesta v Dolomitoch aj paddleboard v exotike!

DMS – Idem C ft. Pil C

Myslím, že ku pohode a bezstarostnému oddychu jednoznačne patrí aj skladba Idem C, ktorá je súčasťou albumu MMXV a hosťom DMS je na tejto skladbe Pil C. Ak si aj ty ideš leto, jedlo, pohodu, vodu a všetky dobré veci tak daj ruky hore!

Moja Reč – Všetko OK ft. Majk Spirit

Od minulého roka musíme do repertoáru letných a pohodových skladieb zaradiť aj túto skladbu z albumu Offline, ktorý vydala pred letom Moja Reč. Hosťom na tracku je Majk Spirit z formácie H16. Skladba je textom, atmosférou a tak isto aj videoklipom definíciou pohody, ktorú nám prinesie len leto. Síce sa na to nerozbiješ pod stageom, no na dobrú náladu a chill je to ideálna vec.

Viktor Hazard – Toto Je Hip Hop + Hostia

Zabudnúť sme nemohli ani túto skladbu, ktorá bola v roku 2010 hymnou festivalu Toto Je Hip Hop. Festival sa síce nezachoval, no táto skladba bezpochyby áno a patrí medzi najtypickejšie letné tracky v tomto článku. Na skladbe sa stretli takmer všetky zásadné mená tej doby s refrénom od Miša Bieleho.

Ego – Žijeme Len Raz

Úprimne, viete si predstaviť iné zakončenie dnešného článku? Či už sa to niekomu páči, alebo nie, táto skladba je už navždy zapísaná ako najväčší letný hit. Track vyšiel v roku 2012 no hraný je kade tade doteraz. Už takmer 60 miliónov pozretí a 200 000 „lajkov“ – čísla hovoria sami za seba. Možno je táto skladba pre mnohých veľmi opočúvaná, no bez diskusií patrí k letu a určite ju budeš po festivaloch a kúpaliskách počuť aj tento rok.

BONUS – Pil C – Vidím Jak Ich Jebe ft. Separ

Dnes sme si neodpustili BONUS a to v podobne skladby Vidím Jak Ich Jebe z dielne Pil Ciho a Separa. Vyložene sa nejedná o letnú skladbu, alebo nejaký letný hit. Na začiatku článku sme spomínali, že tu budú aj veci, ktoré nie sú letné, ale zaručene rozhýbu crowd a spravia bordel. Je aktuálne väčší klubový a festivalový banger? Asi len ťažko. Ten, kto pravidelne navštevuje koncerty a festivaly vie, že táto vec funguje naživo absolútne najlepšie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tento rok sme navštívili aj obľúbený Grape festival! Zozbierali sme zaujímavé outfity, ktorý je podľa teba zo všetkých top?

Tak, dnešná časť je na konci. Veríme, že sa na leto tešíte minimálne tak, ako my. Ak máte pred sebou ešte nejaké povinnosti v škole či práci tak držíme palce, a čoskoro sme tu s ďalšou časťou!

Odporúčame