Skladba, ktorá rozdelila Slovensko. Pamätáte si na RAKETY JAK PIZZA? (Reminder)

Aj keď sa to pocitovo možno nezdá, ešte to nie je ani rok. Skladba, o ktorej bude reč dnes vyšla v roku 2020, ale ešte to nebude dvanásť mesiacov. Vítame vás v novej časti našej pravidelnej rubriky REMINDER, v ktorej sa venujeme trackom, ktoré vyšli pred nejakým časom, nedostali sa im toľko pozornosti, koľko by si zaslúžili, respektíve, vyvolali skutočné veľké reakcie. A dnes bude reč o songu, ktorá dokonale napĺňa predovšetkým posledné kritérium. 

Podľa titulku vám to je jasné. Dnes sa vraciame k tracku RAKETY JAK PIZZA, ktorého autormi sa v úvode minulého leta stali Frayer Flexking a Rytmus. Na beate sa objavil priam legendárny chalan Maiky Beatz a dočkali sme sa aj videoklipu. Track to bol natoľko výrazný, že sa o ňom hovorilo ešte niekoľko mesiacov. Aj keď ste mohli mať v úvode počuť, že sa nepáči prakticky nikomu, treba objektívne napísať, že sa jedná o naozaj chytľavú záležitosť, ktorá si získala svojich poslucháčov.

Koniec koncov, svedčia o tom aj štatistiky samotné. Na video platforme YouTube si RAKETY JAK PIZZA dodnes pustilo viac ako dva milióny ľudí, čo je číslo, ktoré rozhodne nie je zanedbateľné. A k tomu treba dodať vypočutia v streamovacích službách. Išlo o track tak vyhypovaný, že sa dočkal aj merchu, po ktorom sa celkom zaprášilo. Skrátka, v tomto prípade do seba zapadlo naozaj veľa aspektov a konečný produkt bol naozaj podarenou záležitosťou. Áno, nie je to šálka kávy pre každého, áno, je to song, ktorý vyvoláva (možno aj dodnes) vlnu nevôle.

Veľa ľudí nemá v láske Frayera Flexkinga a neujde im čo i len jediná možnosť, aby ho mohli skritizovať. Kritiku si „užil“ taktiež Rytmus, za to, že sa dal na new school, alebo ak chcete na novú školu a zabúda na svoje rapové počiatky. Aj to prispelo k tomu, že si na skladbách, kde vidíme jeho modernejšiu verziu, začal hovoriť Rytmo. 32 tisíc lajkov na YouTube k 16 tisíc „nepáči sa mi to“, aj tento pomer dokresľuje, že názorové spektrum nebolo v prípade skladby RAKETY JAK PIZZA jednotné.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rok, kedy Eminem poslal celý svet do pi*e (THROWBACK)

Jedno je isté, názory na túto skladbu nikdy nebudú jednotné. Pre niekoho je to odpad, pre iných to je banger a nepochybujeme, že sa nájdu aj ľudia, ktorí ani nevedia, že niečo podobné vyšlo. Tak to jednoducho je a treba sa s tým zmieriť. Na druhej strane, Rytmus ale v tomto prípade dokázal, že keď sa niekde objaví, nech už je to čokoľvek, prinesie pomerne veľké množstvo fanúšikov a pozretí. A čo sa Frayera Flexkinga týka, ten v úvode leta 2020 naznačil, že jeho potenciál je vysoký, pričom napokon v uplynulom kalendárnom roku vydal aj sólový album. Tento track mal preňho veľký význam a fungoval v istom ohľade ako katapult o úroveň vyššie.

Foto: Rytmus a Frayer Flexking, Rakety Jak Pizza videoklip 

Odporúčame