Utekajte z toxických vzťahov: Odkazuje mladý raper (NOVINKA)

Rio

#O mladom raperovi menom Rio sme ti už párkrát písali a sme veľmi radi, že ti môžeme aj teraz napísať o jeho čerstvej novinke. Podľa jeho vlastných slov ide o najlepšiu vec, akú doposiaľ vydal a my nemôžeme iné, len súhlasiť!

Pri tejto príležitosti sme sa ho rozhodli aj trošku vyspovedať, aby vám svoju novú skladbu „Babe“ mohol Rio priblížiť o to autentickejšie!

ZDROJ: Rio

Zakladá sa tvoja nová skladba na realite, tvojich skutočných zážitkoch?

Áno, vždy píšem len o tom čo sa reálne stalo/deje. Nedokážem si predstaviť vymýšľať si príbehy a robiť “scifi hudbu”. Som vychovaný takými interpretmi, ktorí si na tom zakladajú, čiže mám nejak vsugerované tie hodnoty aby skladba vychádzala z reálnych udalostí, inak to pre mňa nemá zmysel. Všetko čo počuješ sa stalo. K prvej slohe by som sa nechcel vyjadrovať a zabŕdať do toho/riešiť osoby (pretože rešpektujem každého súkromie)…

Ale napríklad druhá sloha, ktorá začína “otvorila dušu zverila sa, sú to bad news” – je akoby mužský pohľad na dievča/kamarátku, ktorá sa nostop sťažuje na priateľa v tvojej prítomnosti. Ignoruje ju, robí si čo chce, ale ona len pre pocit, že potrebuje mať vzťah a nemôže byť sama. Obetuje obrovský kus seba a podľa môjho názoru to brzdí jej vývoj. Určite to je lepšie zastaviť. Utekajte z toxic vzťahov prosím, nenechajte si sypať popol na hlavu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dominik Konček (@micbjukenen)

Čo sa týka EP, ktoré si vravel, že chystáš, máš už premyslené veci ako názov, počet trackov, prípadne hostí alebo producentov?

EP názov mám – ale ešte vôbec netuším kedy by to mohlo vyjsť. Môže sa toho zmeniť veľa, čiže zatiaľ nebudem prezrádzať. Už som sa naučil nesľubovať, pretože zo dňa na deň sa pohľad na tú hudbu mení a človek mení názory. Trackov by som chcel 5-7, nechcem to nejak hrotiť, akože píšem dosť ale vyberám len to najlepšie. Hostí si viem predstaviť, len zatiaľ svoje single mám úplne sóla a keď, tak som niekde hosťoval ja. Nie som vtieravý typ a verím, že čo má prísť príde samo. Môžem to poňať ako takú výzvu, ak to číta niekto a páči sa mu moja tvorba, tak ma môže kľudne kontaktovať a ak ma bavíš aj ty tak prečo niečo neurobiť?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA: Ako nám zašľapali Separove kolesá? (+NOVINKA)

Asi taký sen je mať produkciu od Smarta z DMS, aj keď som mu dávnejšie písal, tak už veľmi málo posúva hudby niekomu. Čiže v podstate tam to aj padlo. Inak kupujem hudby cez beatstars od producentov zo sveta a dokážem stráviť hodiny počúvania, kým sa dopracujem k nejakému beatu čo ma baví. Čiže na tých producentov nedokážem odpovedať, čo sa mi páči to beriem.

V čom najviac vnímaš svoj posun v tomto aktuálnom tracku oproti svojim minulým?

Nebudem skromný, pre mňa je tento track už iná liga. Flow, text, myšlienky, punchlines. Má to všetko, čo to má mať. A hlavne, má to výpovednú hodnotu čo v dnešnej dobe už máločo má. Vypichol by som punchline “nechal ťa na Skalke, no pritom mal ten kaštieľ” – znie to odveci, keď to poberieš len tak. Málokto asi vie, že u nás v meste máme miesto v takom prímestkskom lese, kde bol kedysi kaštieľ, ale od mala to poznám len ako zrúcaninu, ktorá sa volá Skalka. Teraz už by mali chápať všetci. Song je plný zaujímavých myšlienok. Nájde sa tam každý a to pre mňa splnilo cieľ. Nakonci nám ešte Tommy Shelby povie niečo z legendárnej scénky a všetko to uzavrie. Dámy a páni – „Babe“.

Ďakujeme Riovi za takýto menší rozhovor a veľmi sa na jeho pripravované EP-čko už teraz tešíme. Budeme vás o ňom samozrejme informovať, takže stay tuned! Pre viac Riovej hudby mu určite hoď follow na jeho Spotify:

Odporúčame