Šialená youtuberská skladba Wannabe: Dostane vás do pozoru

Žijeme v dobe, v ktorej môže hudbu tvoriť prakticky každý. Pritom nezáleží na tom, či to človeku ide alebo nejde, či chce niečo svetu odkázať alebo chce iba zaujať. Predstavujeme novinku Wannabe, ktorá je veľmi zaujímavým počinom a má v prvom rade pobaviť.

Skladba Wannabe, ktorej autormi sú Naflexx, YUNG TT a lil GETZ má za jeden deň po zverejnení takmer tristotisíc pozretí. Je rýchla, má spád, nemá komplikovaný text, zaujme na prvý pohľad a i keď výpovedná hodnota má ďaleko od Tupaca, poslucháč sa pobaví. Dôvodom úspechu tohto hudobného počinu je ale fakt, že jeho autori, a teda umelci Naflexx, YUNG TT a lil GETZ nie sú raperi, ale youtuberi, ktorí figurujú pod svojimi alter – egami.

Konkrétne sa jedná o českých tvorcov Vidraila a Vadima, ktorých dopĺňa známy autor reakčných videí Duklock. Chalani už v minulosti potvrdili, že na niektorých súčasných raperov majú svojský názor a toto nie je prvý produkt ich hudobnej tvorby, ktorá má pobaviť a jemne sparodovať to, čoho sme svedkami na slovenskej či českej rapovej scéne. Svojský text a jednoducho zapamätateľné rýmy podčiarkuje fakt, že spomínané české duo hovorí v skladbe po slovensky. Ktovie, možno začína nový trend.

Odporúčame