Keď Special spojil sily so Separom a Kalim (Reminder)

Sme tu opäť s ďalším dielom rubriky Reminder, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré nie sú aktuálne, ale pre niečo sa oplatí si ich pripomenuť. Či už je to fakt, že sa im nedostalo toľko pozornosti, koľko by si zaslúžili, ale naopak, boli tak prepracované, že by sme si ich mali hrať aj v súčasnosti. V aktuálnej časti bude reč o spolupráci Separa, Kaliho a DJ SpecialBeatza. Toto je track „Mesto“. Poďme sa naň pozrieť zblízka.

Skladba „Mesto“ vznikla v roku 2018, takisto ako producentský album Barter, ktorý vydal jeden z najlepších československých DJ-ov SpecialBeatz. Jeho premiérové CD ponúklo veľmi veľa kvalitných spoluprác a prvotriednej, v momentoch až nadčasovej hudby. Vzhľadom na to, aký je Special šikovný, nič iné verejnosť ani neočakávala. A veľmi podarený song je aj práve „Mesto“, na ktorom sa Specialovými hosťami stali dvaja z najsledovanejších slovenských rapperov uplynulej dekády, Separ a Kali.

Aktuálne sa nachádzame v roku 2021, kedy sa predovšetkým hovorí o spolupráci Kaliho so Separom, ktorá nesie názov „Stroj“ a je vyslovene bangrom, čo potvrdzujú aj čísla. Song „Mesto“ je dôkazom toho, že vyhypeované featy Kaliho so Separom boli prítomné aj v minulosti a títo dvaja si po ľudskej aj hudobnej stránke rozumejú výborným spôsobom. Track „Mesto“ má v sebe množstvo zaujímavých prvkov, nie je to prvoplánová záležitosť, pričom ak by ste si mysleli, že jeden alebo druhý z menovaných vo veľkom „zadelí“ a druhý sa len zvezie, boli by ste na omyle. Ako Separ, tak aj Kali si svoje miesto zastali, ponúkli množstvo skvelých a úderných barov a taktiež aj rýmov, ktoré by ste možno nečakali ako napríklad mesto – pesto. Ako sa hovorí, predstavivosti sa medze nekladú a už vôbec nie v rape.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majself ponúka spoveď „Zrkadlá": Zažil nebo raj aj samopal

Čo sa týka čísiel, „Mesto“ si vypočulo k dnešnému dňu viac ako päť miliónov ľudí na YouTube, teda respektíve, track má 5M+ views na tejto video platforme. Dosť celému featu pomohlo, že dostal kvalitný videoklip, SpecialBeatz si na všetko okolo svojho albumu dal záležať, pretože predovšetkým v našich končinách sa stále nestáva často, aby producenti vydávali projekty. Myslíme si, že Special je v tomto ohľade jedným z priekopníkov a je to samozrejme vítané. Pretože, nech si hovorí každý, kto chce, bez beatov a hudby by rap nebol taký populárny, ako je. Rozhodne nie.

Keď sa pozrieme do sekcie komentárov, vidieť, že ľudia si „idú“ „Mesto“ dodnes, čo nie je prekvapivé, pretože Kaliho kombinácia so Separom je naozaj cenná. K tejto skladbe si môžete pridať vyššie spomínaný „Stroj“ či napríklad song „Tempo“, v ktorom Kali spojil sily so Separom pre album DJ Wicha. Keď sa títo dvaja stretnú, zárukou je prinajmenšom to, že nebude núdza o reakcie, pozretia a komentáre. Ako Separ, tak aj Kali, obaja sú veľmi populárni a ich fan bases sú naozaj verné. Koniec koncov, je to výsledkom dlhodobej práce, ale o tom by sme mohli napísať osobitný článok.

Každopádne, „Mesto“ je song, ktorý sa oplatí si pripomenúť. A ak sa náhodou stalo, že ste o ňom ešte nepočuli, rozhodne by ste to mali zmeniť. Zaslúžia si to nielen títo interpreti, ale taktiež to bude prospešné aj pre vás. Nie nadarmo sa hovorí, že dobrej a kvalitnej hudby nikdy nie je dosť.

Photo credits: Profil na Instagrame Separ, Zŕce festival, Chorvátsko, festival

Odporúčame