Ľudia prehovorili: Separ je rapperom roka. A čo skladba, klip či cover?

Separ je rapovým interpretom roka 2021. Rozhodli o tom fanúšikovia v hlasovaní v ankete Ruka Hore Awards. Dozvedeli sme aj o tom, aká sú skladba roka, skupina roka, klip roka, album roka či videoklip roka. Poďme sa pozrieť na výsledky.

Separ je číslom jeden

Samozrejme, každý z nás má svojich rapových favoritov. V hlasovaní Ruka Hore Awards zvíťazil Separ a stal sa slovenskou rapovou jednotkou. Ocenenie ho milo prekvapilo. „Keďže sme to ani raz nezdieľali a nežobrali o vaše hlasy, je to príjemné prekvapenie. Ďalšia vec, čo by som vyzdvihol je, že keďže sa do hlasovania každoročne desaťtisíce ľudí, ide o najrelevantnejšie hudobné ocenenia u nás.“

„Keďže Slávik už neexistuje a Radio Heads je názor 7,10,15 ľudí sediacich v porote (neviem, koľko ich tam je, ale práve preto sa každý rok z tejto súťaže dáme vymazať, aj keď sme v nominácii). Je to subjektívny pohľad na hudbu a veľká časť poroty mi nepríde ako schopná hodnotiť hudbu v roku 2022, bez urážky. Naozaj nemožno hovoriť o ničom inom relevantnom, hlasom ľudu zvolenom, víťazovi ktorejkoľvek kategórie, ako o Ruka Hore Awards. Ďakujeme, že už neviem koľkatý rok po sebe sme to s Damem a Smartom úplne celé zožrali aj s omrvinkami, a že nás stále takto supportujete,“ napísal Separ na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

Separ sa stal interpretom roka, na druhom mieste skončil Pil C, tretí bol český interpret Viktor Sheen.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꜰʟᴏᴡᴅᴇᴍᴏʀᴛ (@separ__dms)

Ďalšie výsledky Ruka Hore Awards

Skupinou roka je DMS, sekundoval im Kontrafakt a Nerieš. Album roka? HUHU od DMS, nasledovali KF ako Rolls od Kontrafaktu a Odsúdení na úspech od Pil Ciho. Skladbou roka je „Reklama na rap“ od Kontrafaktu, druhé miesto patrí veci „STROJ“ od Separa s Kalim a bronz v tejto kategórii berú chalani z DMS a Horkýže Slíže za song „Rampa“.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Viktor Hazard patril k špičke. Pamätáte si tento banger?

Zaujať môže aj videoklip roka, ktorým je „Reklama na rap“ od Kontrafaktu (tento song je prvotriedny po všetkých stránkach), druhá je „Tanečná pesnička“ od DMS a v TOP 3 sa umiestnila aj skladba „Jedna Dva“ od Yzomandiasa. Labelom roka je MILION PLUS, cover roka patrí albumu HUHU od DMS a Separ, Dame a Smart majú taktiež aj ocenenie za merch roka.

Na záver môžeme spomenúť najlepší rapový punchline uplynulého kalendárneho roka, ktorého autorom je Gleb. „Rap je slovenská pošta, nie každému príde balík.“ 

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Separ, IG

Odporúčame