Jerry Lee opäť spojil elitu. Separ, Ego, Nerieš a Palermo sú na tracku G.U.C.C.I.

Jerry Lee ide bomby. Tým by sme začali, pretože tento producent o sebe dáva vedieť skutočne výrazným spôsobom. Aktuálne sa hovorí predovšetkým o skladbe G.U.C.C.I., kde sa Jerry Lee objavuje v pozícii beatmakera a okrem neho skutočne luxusná rapová zostava v zložení Nerieš, Ego, Separ a Palermo. To je niečo, čo sme tu ešte nemali, preto je naozaj dôležité tomu venovať patričnú pozornosť. Poďme rovno na to, o G.U.C.C.I. si už isto počul, ak nie, tak budeš.

Minulý kalendárny rok sme boli svedkom skladby Gucci, ktorá sa objavila na albume Majka Spirita a Grimasa Artist, pričom tam hosťoval aj Separ. Toto ale nie je Gucci, ale G.U.C.C.I., track, ktorý za necelý deň na YouTube videlo takmer 50 tisíc ľudí, čo je číslo, čo rozhodne nie je na zahodenie. V prvom rade si treba uvedomiť, že mať na jednej skladbe mená ako Separ, Ego, Nerieš a Palermo je skutočne cenné. Tento song je druhým zverejneným singlom z pripravovaného producentského EP Jerry Leeho, ktoré nesie názov NEW LEVEL.

„Projekt, do ktorého som dal kúsok seba. Nie len ja, ale aj všetci zúčastnení. Neskutočne to zaspamujte všade,“ napísal Jerry Lee na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, pričom reakcie fanúšikov na seba nenechali dlho čakať a môžeme konštatovať, že z toho, čo sme si prečítali, boli v drvivej väčšine prípadov pozitívne. Niet sa čo čudovať, Jerry Lee odviedol prvotriednu prácu, o mix sa postaral on spolu s Matejom Strakom a o master Lee Barkey. K tomu pridajme poriadne podarený videoklip, na ktorom spolu spracoval naozaj kvalitný tím ľudí. Je cítiť, že každý presne vedel, čo má robiť.

„Ďakujem všetkým, ktorí v akejkoľvek forme podporili tento projekt. Patrí vám všetkým moja úprimná srdečná vďaka. Hlavne všetkým artists – Ego, Separ, Neriešaci, Palermo, ktorých extrémne cením za ich profesionalitu. Najväčšia vďaka patrí môjmu tímu,“ poďakoval Jerry Lee, pretože vie, že urobiť kvalitný hudobný produkt nie je jednoduché a musí do seba zapadnúť viacero aspektov, aby všetko bolo, ako sa hovorí, tip-top.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nik Tendov hit „Sedm“ dostal remix: Ako cool je táto verzia?

Poďme k rapu samotnému. Skladbu otvára Ego slohou, o ktorej písal v minulom týždni na svoj Instagram a aj my sme informovali o tom, že sa pravdepodobne chystá nový track. Člen skupiny Kontrafakt sa pekne pohral v texte so svojím priezviskom, pričom ako napovedáme v titulku, Ego je naozaj vo výbornej rapovej forme a už sa tešíme na jeho ďalšie veci. Môžeme konštatovať, bez akýchkoľvek pridaných superlatívov, že si svoje miesto na tomto tracku zastal viac ako dobre.

Po dlhšej dobe sme mali možnosť počuť aj Mateja Straku a Gabryella, a teda Nerieš. Chalani z tejto populárnej rapovej skupiny sa ukázali sebe vlastným spôsobom, ich rap mal emóciu a potrebný vibe, na ktorý sú odborníci. Ak viete, čo myslíme, tak presne sa viete vcítiť do pocitu, ktorý sa snažíme vyjadriť. Ich kombinácia s ostatnými rapovými kolegami a Jerryho beatom sa ukázala byť ako výborná, z čoho profitujú všetci od interpretov až po fanúšikov. Tí zas nešetria slovami chvály.

Separ sa oprel do neprajníkov, ktorým odkázal, že svoje hudobné danosti zrejme nakupujú v zľavách v obchodnej sieti Lidl, čo malo medzi fanúšikmi veľkú odozvu. Aj on sa hrá s hlasom, s flowom, s tempom, celkovo cítiť, že vie, čo robí a jeho sloha výborne zapadá do celkového konceptu skladby G.U.C.C.I. . Skutočne, treba oceniť, aká zostava sa na tomto songu dala dokopy, kedysi by to možno bolo niečo nemysliteľné. A evidentne cítiť, že vzťahy na našej rapovej scéne sú v poriadku, čo je priaznivé zistenie.

Netreba zabudnúť ani na Palerma, ktorého by ste možno v takomto line-upe nečakali, ale treba objektívne napísať, že sa ukázal v štýle a kvalite, pričom skladbu ešte posunul na ďalšiu úroveň a rozhodne sa nedá o ňom písať ako o rapperovi, ktorý by bol takpovediac na tomto songu zbytočný (aj také názory sa totiž objavili medzi komentármi). Celkovo, málokedy sa stane, že všetko do seba takýmto spôsobom zapadne a my môžeme byť radi, že kombinácia ako táto vznikla.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majself prináša spontánny a nový sound. Toto je „CÍTIM" (VIDEO)

Jerry Lee čoskoro publikuje svoje producentské EP NEW LEVEL a z toho, čo sme zatiaľ počuli môžeme konštatovať, že to bude naozaj nová úroveň. Okrem tracku G.U.C.C.I. je von už aj skladba UZI, kde sa objavili Palermo, Sergei Barracuda, Strapo a Pater Capo.

Foto: Z natáčania videoklipu G.U.C.C.I. , Separ, Matej Straka, profil na Instagrame Jerry Lee

Odporúčame