Nový člen Galaxy rodiny: Lacnejšia verzia Samsung Galaxy S20 FE je nabité delo za cenu priemerného smartfónu

Samsung Galaxy S20 FE

Lacnejšia verzia Samsung Galaxy S20 FE je nabité delo za cenu priemerného smartfónu (Zdroj: Samsung)

#Samsung prednedávnom odhalil telefóny Galaxy S20 a Galaxy Note 20. Aj keď ide o nabité smartfóny s výbornými funkciami, ľudom sa nepozdávala ich cena. Tá totiž prekročila hranicu tisíc eur, čo je za takéto zariadenia už skutočne priveľa. Preto sa v kórejskom gigante rozhodli aj pre lacnejšiu verziu vlajkovej lode S20.

Parametre:

Display: 6.5″ super Amoled (2400x1080px Full HD+)
Operačná pamäť RAM: 6 GB
Procesor: Exynos 990, 2.73 GHz (8 jadier)
Úložisko: 128 GB (možnosť micro SD karty)
Operačný systém: Android 10 (One UI 2)
Kapacita batérie: 4500 mAh
Fotoaparát: predný 32mpx, zadný 12mpx (3 objektívy)
Rozlíšenie videa: 3840x2160px 4K (možnosť 960 fps pri menšom rozlíšení)

Samsung Galaxy S20 FE
Lacnejšia verzia Samsung Galaxy S20 FE je nabité delo za cenu priemerného smartfónu (Zdroj: Samsung)

Šikovný smartfón na každú príležitosť

Nový Galaxy S20 FE v prvom rade upúta jednoduchým a čistým dizajnom. Skutočné cennosti však skrýva vo svojom tenkom tele. Poháňa ho 8-jadrový proceros Exynos s výkonom 2.73 GHz, čo sa dá prirovnať k lacnejším notebookom. Do 128 GB úložiska sa ti zmestí naozaj všetko, čo máš rád – hudba, fotky, videá, aj hry.


Samsung odhaľuje nový Galaxy Note 20: Je to absolútne delo! Prekvapia ťa funkcie, výkon aj cena


Poteší tiež možnosť rozšírenia pomocou micro SD karty (čo je v Samsungu stále štandardom) alebo Samsung Cloud konta. Samostatnou témou je znova fotoaparát. Aj keď na tom nie je tak dobre ako drahšie modely, naozaj má čím prekvapiť. Ak stlačíš spúšť na 15 sekúnd, telefón vytvára širokú škálu fotiek a videí, z ktorých si neskôr stačí vybrať tie najlepšie.

Samozrejmosťou ostáva aj skvelý nočný mód, ktorý dokáže zachytiť dobré fotky aj v tme pomocou umelej inteligencie, takže ty sa nemusíš starať o svetelné podmienky. Batéria o veľkosti 4 500 mAh ti zaručene vydrží celý deň a aj napriek lacnejšej variante ostáva vodeodolnosť IP68, môžeš ho teda vykúpať do 1,5 metra až na pol hodinu.

Samsung Galaxy S20 FE
Lacnejšia verzia Samsung Galaxy S20 FE je nabité delo za cenu priemerného smartfónu (Zdroj: Samsung)

K dobrej cene mnoho darčekov

Ak si vyberavý typ a jedno farebné prevedenie ti nestačí, Galaxy S20 FE ich má pre teba hneď niekoľko. Upozorním ťa však, že aj tento model, tak ako Galaxy Note 20 už neobsahuje 3,5 mm výstup pre slúchadlá.


Čo je 5G sieť a prečo by sme sa jej nemali vôbec báť? Jej skutočné využitie ťa rozhodne prekvapí, na Slovensku už funguje


Samsung sa to však snaží riešiť po svojom. Ak stihneš objednať túto novinku medzi prvými, máš k nemu zaručený výber z dvoch bonusov – inteligentné hodiny Galaxy Fit 2 alebo trojmesačný Xbox Game Pass spoločne s herným ovládačom. Smartfón Galaxy S20 FE s jedným z bonusov kúpiš už za cenu 649 eur.

Cena tohto zariadenia je už dnes takým priemerom medzi lepšími smartfónmi a vedz, že ak ho kúpiš či už s hodinkami alebo herným príslušenstvom, máš dokonca zaobstaraný krásny narodeninový alebo už vianočný darček pre tvoju polovičku, kamaráta alebo súrodenca.

Zdroj: hashtag.sk, samsung.com
Odporúčame