Samsung odhaľuje nový Galaxy Note 20: Je to absolútne delo! Prekvapia ťa funkcie, výkon aj cena

Samsung Galaxy Note 20

Samsung odhaľuje svoj nový Galaxy Note 20 (Zdroj: samsung.com)

#Na najnovšie modely série Note od Samsungu sa čakalo dlhšie, ako sme si najprv mysleli. Napriek pandémii nám však smartfónový gigant predstavil novú radu inteligentných telefónov už tento august. Note 20 sa bude dokonca skladať z dvoch verzií – tú, ktorá ťa zaujme, necháme už na teba.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung odhaľuje svoj nový Galaxy Note 20 (Zdroj: samsung.com)

Samsung Galaxy Note 20

Parametre

Displej: Super Amoled Plus 6.7 “ Full HD+ (2400x1080px)

RAM: 8GB

Procesor: Exynos 990, 2.73GHz, 8 jadier

Batéria: 4300mAh

Fotoaparát: zadný 64mpx 960fps (3 objektívy) / predný 10mpx

SIM: nano sim (dual)

Cena: 949€

O trochu menšia a lacnejšia základná verzia Galaxy Note 20 sa teda rozhodne nemusí hanbiť. Svojím procesorom dokážeš hrať hry na XBOX One aj bez televízie a bez problémov ho pripojíš aj k tvojmu počítaču. Vďaka vylepšenému peru S Pen zažiješ dvojnásobne rýchlejšiu odozvu, rozoznávanie gest na ovládanie smartfónu pomocou Bluetooth 5.0.


Doba skladacích smartfónov je tu: Samsung a Huawei ich už predstavili, ako bude vyzerať iPhone?


Dokonca sa s ním odfotíš aj na diaľku. Fotoaparát ponúka 64mpx teleobjektív, aj 12mpx ultraširokouhlý objektív – svoje zážitky teda dokážeš zachytiť rôznymi spôsobmi. Samozrejmosťou ostáva aj manuálny mód videa, ktorého zábery budú na nerozoznanie od základných zrkadloviek. Celodenný výkon tejto mašiny poháňa batéria o veľkosti 4300mAh, ktorá je nabitá na 50% už do pol hodiny.

Samsung Galaxy Note 20
Samsung odhaľuje svoj nový Galaxy Note 20 (Zdroj: samsung.com)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G

Parametre

Displej: Dynamic Amoled 6.9 “ Quad HD+ (3088x1440px)

RAM: 12GB

Procesor: Exynos 990, 2.73GHz, 8 jadier

Batéria: 4500mAh

Fotoaparát: zadný 108mpx 960fps (3 objektívy) / predný 10mpx

SIM: nano sim (dual)

Cena: 1299€

Note 20 Ultra je ale už iná záležitosť. Bezrámové prevedenie displeja o veľkosti takmer siedmych palcov uchváti každého milovníka veľkých smartfónov. Novinkou zrejme nie je ani podpora 5G siete, ktorá sa pomaly ale isto stáva súčasťou našich životov. Používanie pera S Pen spríjemní taktiež frekvencia 120Hz.


Čo je 5G sieť a prečo by sme sa jej nemali vôbec báť? Jej skutočné využitie ťa rozhodne prekvapí, na Slovensku už funguje


Zadný fotoaparát so 108mpx zabezpečuje dokonalé fotky v ohromnej kvalite a milovníkov videí poteší aj frekvencia 960 snímok za sekundu či dokonca snímanie 8K videa s laserovým ostrením. Dosiaľ najväčšia batéria série Note o veľkosti 4500mAh ti určite vydrží celý deň. Odradiť môže jedine hmotnosť, nakoľko 212 gramov bez krytu je na smartfón pre niekoho priveľa.

Samsung Galaxy Note 20
Galaxy Note 20 sa môže pochváliť týmito špecifikáciami (Zdroj: samsung.com)

Oba smartfóny si môžeš na oficiálnej stránke spoločnosti predobjednať už teraz so slúchadlami Galaxy Buds v cene. Prečo? Note 20 už totiž neobsahuje 3.5mm jack, svoje obľúbené káblové slúchadlá si na nich teda nevychutnáš.


Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili


Profesionálna séria Samsung Galaxy Note si prešla už kadečím, prekvapeniami, aj sklamaniami. Kam sa zaradí Note 20, ukáže až čas. Čo si myslíš ty? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie. 

Zdroj: hashtag.sk, samsung.com
Odporúčame