Strach mu rozhodne nič nehovorí: Svetový šampión v horskej cyklistike predvádzal triky v samotnom podzemí

Marcelo Gutierrez na bicykli v soľnej jaskyni

Marcelo Gutierrez v Kolumbii (zdroj: Fabio Piva / Red Bull Content Pool

#Tmavé zákutia, slabé osvetlenia a nebezpečne ostré skaly trčiace zo stien. Asi všetci poznáme ten zvláštne stiesňujúci pocit v prostredí jaskyne. Hoci čistý vzduch a pokojné ticho sú skutočne relaxujúce, aj tak niekde v kútiku duše musíš premýšľať nad tým, že si vlastne pod zemou a nad tebou rastie celučičký svet.

Extrémny šport medzi životom a smrťou: Z týchto videí vám bude tuhnúť krv v žilách

Na tieto pocity sa zrejme vôbec nesnažil upriamovať pozornosť svetový šampión v horskej cyklistike, ktorý extrémnou rýchlosťou vletel do soľnej bane v Kolumbii. A nie len že ňou prešiel na bicykli, predviedol aj dychberúce triky, skoky a otočky po celom jej obvode.

Marcelo Gutierrez v soľnej bani (zdroj: Andres Jaramillo / Red Bull Content Pool)

Skutočne sa niet čoho báť

Marcelo Gutiérrez premenil soľnú baňu v Zipaquirá na takmer 2 kilometre dlhú prekážkovú dráhu, pričom pre svoje triky využíval všetko čo našiel – schody, rampy a dokonca aj steny jaskyne. Jeho pohotové reflexy museli byť maximálne vycibrené, pretože sa v zle osvetlenom priestore s nízkym obsahom kyslíka pohyboval šialenou rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu.

Marcelo Gutierrez v soľnej bani (zdroj: Fabio Piva / Red Bull Content Pool)

Marcelo si vybral túto lokalitu, v ktorej sa nachádza aj Soľná katedrála, z jednoduchého dôvodu – je to jedna z najunikátnejších turistických atrakcii v Kolumbii, ktorá získala niekoľko ocenení za architektúru a jej kultúrny a náboženský význam. Taktiež chcel svojou jazdou pomôcť turistom zdolať strach zo stiesnených priestorov a nechať sa unášať krásami svojej krajiny.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame