S (NE)RAPERMI O RAPE: Petush Nasklee

Tak, ako sme vám to sľúbili, s ďalšou nedeľou prichádza aj ďalší diel nášho mini talku S (NE)RAPERMI O RAPE. Po pilotnej časti s našimi zakladateľmi prichádza druhý diel, v ktorom sme zopár našich otázok položili YouTuberke, blogerke a influencerke Petush Nasklee.

Petush mnohí poznáte pravdepodobne najmä z jej pôsobenia na YouTube, kde „prevádzkuje“ dva kanály – Nasklee a Na Gauči S Nasklee. Vo svojej tvorbe rozoberá veci prakticky z každej oblasti života, nebojí sa ísť ani do intímnejších a osobnejších tém, čo veľkej časti jej publika určite imponuje. Zároveň má na konte niekoľko výborných podcastov napríklad s Pil C-im, Maťom Strakom, Gabryellom či Osťom.

Keďže sme si všimli, že má Petush blízko ku raperom a rapovej kultúre, rozhodli sme sa do druhej epizódy pozvať práve ju. Ako sa dostala ku rapu? Ktorú skladbu počúva momentálne najčastejšie alebo napríklad ktorý track ju dokáže dostať z ťažších životných chvíľ? To všetko sa dozvieš práve v našom mini talku, poďmee na to!


1. Ktorá skladba ti napadne ako prvá, keď sa povie slovenský rap?

Ako prvá ma napadla Slovak Rap od zoskupenia MPP (kedysi P.A.T., Pater, Marock pozn. red.), ale neviem, či je ešte vôbec dostupná na youtube. Inak sa mi so slovami „slovenský rap“ vynárajú skôr kapely, ako konkrétne skladby – napríklad Moja reč, Kontrafakt…

2. Spomínaš si, ako si sa dostala ku rapu a kedy si ho začala počúvať?

Paradoxne vďaka tomu, že som bola „za mládi“ fanynka Tokio Hotel. Páčil sa mi gitarista, ktorý počúval rap a tak som sa k tomuto žánru dostala aj ja, konkrétne najprv k nemeckému, potom slovenskému rapu. Samozrejme nejaké americké klasiky z Music Boxu som poznala už predtým, haha. Keď som začala tancovať hip hop, prirástla mi rapová hudba už úplne k srdcu. Mám dodnes rada aj iné žánre, ale rap je proste rap. Muselo to byť, keď som mala nejakých 13-14 rokov, čiže v roku 2007-2008? Možno aj o niečo skôr.

3. Najobľúbenejší zahraničný a najobľúbenejší domáci rapový album?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
S kým bude bojovať Erik Tresor? Flexking na to nemá vajcia

Fúha… ťažké. S/M Show od Moja Reč je za mňa dodnes masterpiece, veľmi blízko k srdcu mi je ale aj Minimal od Nerieš. V zahraničí to bude buď Heavy Metal Payback od Bushida, alebo ktorýkoľvek album od Shindyho.

4. Ktorý rapový track momentálne počúvaš najčastejšie?

Affalterbach – Shindy, alebo mi ide na repeat celý album OK od Nerieš.

5. Ktorá rapova skladba ti pomohla/pomáha pri ťažších životných chvíľach?

Čo Bude od Nerieš je moja hymna. Mala som jeden čas fakt blbé obdobie a takú tú melancholickú rozjímaciu chvíľku sama so sebou v aute, ktorú máme občas asi všetci a zrazu som sa do tohto tracku po dlhšej dobe započúvala, extrémne som ho precítila a zrazu som si uvedomila také veci, že mi akoby úplne opadla ťarcha z pliec. Odvtedy sa pri Čo bude vždy usmievam a vždy mi dvihne náladu.

Náš mini talk s Petush je práve teraz na konci. Ďakujeme za vašu pozornosť a čas, Petush ďakujeme za skvelé odpovede a už o týždeň sme tu s touto rubrikou opäť!

Nezabudnite nás podporiť na našom Instagrame, ďakujeme!

Odporúčame