Rytmus má pre verejnosť jasný odkaz: Najcennejšie veci sú…

Rytmus aj v roku 2021 patrí medzi najsledovanejších a najpočúvanejších slovenských nielen rapových, ale aj celkovo hudobných interpretov. Mnohí mu vyčítajú, že už nerobí hudbu ako kedysi, on hovorí, že ide cestou progresou. Drvivá väčšina priaznivcov je však na jeho strane. Nečudo, na scéne je roky. A okrem toho, že tvorí, neraz svojim priaznivcom posunie aj nejaký-ten motivačný citát. 

Inšpirovať masy, navyše, keď ťa sledujú státisíce priaznivcov, je veľmi vítané. Predovšetkým v dobe, kedy má naozaj veľké percento ľudí problémy, o ktorých sa často ani nehovorí. Noazaj, aj keď si to možno neuvedomujeme, nežijeme jednoduché časy, a preto je niekedy dobré zastať, uvedomiť si, čo máme a poďakovať. Potom sa celkovo funguje lepšie, i keď práve nejde všetko tak, ako sme si pôvodne zaumienili.

Nejdeme zachádzať do zbytočných filozofických postupov. Rytmus na svojom profile informuje, baví, ale aj motivuje. Tak sa stalo aj pred pár dňami, keď zverejnil fotografiu so svojou rodinou, ku ktorej pridal myšlienku: Najcennejšie veci sú zadarmo. A my môžeme len a len súhlasiť, je to totiž tak. Keď sa nad tým zamyslíte, tak skutočne to najväčšie bohatstvo, ktoré môžeme v živote nadobudnúť prichádza zadarmo. Je to o zážitkoch, je to o ľuďoch, je to o pocitoch. Samozrejme, v konečnom dôsledku vždy ide o to, aké máš v sebe hodnoty, preto sa nedá generalizovane určiť, že to a to je cenné.

Na svoje by si v tomto kalendárnom roku mali prísť aj priaznivci, ktorí prahnú po novej hudbe od tohto legendárneho člena nemenej legendárnej skupiny Kontrafakt. Rytmus chcel vydávať nové sólové CD, ktoré štartuje ďalšiu etapu jeho kariéry už v minulom roku, ale kvôli celosvetovej pandémii koronavírusu sa rozhodol, že s publikovaním albumu ešte niekoľko mesiacov počká. Či sa rozhodol správne, ukážu až ďalšie mesiace.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Predstavil nám práve Ben Cristovao novú českú superhviezdu?

Faktom ale je, že rok 2021 by mal znamenať nové sólové CD Rytmusa a okrem toho aj hudobný projekt Kontrafaktu, ktorý, z toho, čo doposiaľ bolo povedané, bude niesť názov KF IAKO ROLLS. Ver či nie, Kontrafakt a „tri špinavé mená“ sú s nami už dve dekády. Čas beží rýchlo a ani sa nenazdáme a budeme v našej rubrike Na prvé počutie vyššie spomínané plánované hudobné projekty rozoberať na atómy.

Foto: Rytmus, Archív, Ilustračné 

Odporúčame