Rytmus a.k.a. Krstný otec repu

To, že pre fanúšikov slovenského repu je záver roku 2016 nadupaný si už uvedomuje každý. A ak si rovnakého názoru nesmie ti doma chýbať album Krstný otec. Vydavateľstvo Tvoj Tatko Records sa už po štvrtykrát postaralo o produkciu platiny. Prvá zmienka o albume padla definitívne pri vydaní 20 minútového Prologu k albumu s názvom Eternal a to presne pred rokom. To v akom duchu sa bude niesť album nám poskytol prvý videoklip s názvom Pozor, kde sa o hudbu postaral Choppin beats a po pozretí videoklipu určite zhodnotíš, že je to jediný svojho druhu na slovenskej repovej scéne. Približne pred dvoma týždňami nám Patrik naservíroval skladbu Povolanie syn, kde sa strikne vyjadruje na adresu zbohatlíckych synáčikov čo nič nedosiahli vlastným úsilím. Žeby voľné pokračovanie zlatokopiek? Možnosť výberu vypočutia si ďalšej pecky priniesla skladba Gádže nemíňajú lóve, ktorá disponuje refrénom čo sa ti zaryje do pamäti už po prvom vypočutí. Medzi ďalšie novinky, ktoré Rytmus zverejnil na youtube patria skladby Je nám úplne jedno, Stokára nemóžeš dojebať a V mojich predstavách.

Prvým výnimočným aspektom, ktorý odlišuje Krstného otca od ostatných albumov a prvá vec, ktorá upúta pozornosť každého fanúšika, je počet skladieb na albume. Číslo 24 vzbudzuje dojem veľkých očakávaní no na druhej strane zobúdza myšlienky pochybovačov o tom, že album je kvantitatívne založený a to na úkor kvality. Netreba však zabúdať na fakt, kto je autorom Krstného otca, takže nemožno pochybovať o kvalite. Čo však prináša taký veľký počet skladieb? Určite pestrý výber featuringov. Ku Krstnému otcovi si za jeden stôl zasadli mená, ktoré tvoria elitu československej repovej scény: Majk Spirit, Separ, Ektor, Ego, Kali, Dame, Čistychov, James Cole, S. Barracuda, Indy, P.A.T. a Elpe. O spoluprácu v znamení spevu sa taktiež postarali Dara Rolins, Anita Soul a Laris Diam. Na jeden album sa však nedá pozvať každého interpréta a samozrejme sa nájdu fanúšikovia, ktorým nejaká spolupráca môže chýbať. Určite sa nezabudnite v komentároch podeliť o to kto podľa vás mal na albume byť a nieje. Čo takto Marpo, Momo, Slipo, Moja reč, Pil C, Miky Mora alebo beat od Hajtkoviča? Vyhovieť sa nedá všetkým ale počet skladieb v konečnom dôsledku pôsobí nadupane a Rytmus opäť zvýšil laťku na pár rokov dopredu.

photo2

Zatiaľ sú súčasťou albumu dva videoklipy a to konkrétne na skladbu Pozor a Stokára nemóžes dojebať. Od Rytmusa sme zvyknutý na vyšší počet a pravdepodobne tomu bude tak aj teraz. Čo poviete, na akú skladbu by ste ešte radi videli videoklip?

Verný poslucháč, ktorému pridanú hodnotu k albumu vytvoril Patrikov podpis, obdržal v zásielke aj pozvanie na krst tohto unikátu. Všetci sa môžeme tešiť na 3 veľké krsty, ktoré sú súčasťou turné. Budú sa odohrávať v Banskej Bystrici 3.12., v Košiciach 17.12. a v Bratislave 26.12. Príjemným sprestrením vo vynikajúcej atmosfére bude bezpodmienečne prítomnosť rôznych hosťov z albumu priamo na pódiu. Tak neváhaj a rýchlo si objednaj album, aby si ovládal všetky texty keď budeš stáť pod pódiom na krste. Toto neni sranda POZOR!

IDEM ĎALEJ DOKONALÝ ZMYSEL HĽADÁM,

KRSTNÝ OTEC POSLEDNÝ K STOLU SI SADÁM

[democracy id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *