Mal to byť raj na Zemi: Gigantické opustené mesto však skončilo inak

Nedokončené eko mestečko je okrem iného dôsledkom krachu najväčšej lokálnej developerskej spoločnosti (Zdroj: Freepik/freepik)

#Máš introvertnú povahu a túžiš po absolútnej samote? V tom prípade by bolo toto mesto ideálnym miestom na život pre teba. Hoci miestny developer do tohto projektu „nalial“ veľmi veľký balík peňazí, jeho snaha zostala márna – opustené budovy a oblasti stoja už dlhú dobu bez povšimnutia.

Nedokončený projekt

Unilad informoval o tom, že ešte v roku 2016 sa začala výstavba mestečka, ktoré nazvali Forest City. Nachádza sa v Malajzii, neďaleko Singapuru a ide o eko projekt, ktorý mal okrem ochrany životného prostredia poskytnúť aj luxus a blahobyt pre svojich obyvateľov.

Mesto malo poskytnúť útočisko miliónu obyvateľov, ktorí by si vychutnávali rozprávkový život plný pláží, luxusných podnikov a gigantických príbytkov. Momentálna situácia je však taká, že priestor, kde malo toto mestečko vyrásť, je dnes zastavaný len asi na 1 percento a namiesto prívlastku „eko“ získalo titul „mesto duchov“.  

Navždy mestom duchov

V Číne nejde ani zďaleka o jediný projekt, ktorý by sa stretol s podobným osudom. Predpokladá sa, že ide o následky obrovskej developerskej krízy, ktorá postihla oblasť už pre pár rokmi.

Nedokončené eko mestečko je okrem iného dôsledkom krachu najväčšej lokálnej developerskej spoločnosti Evergrade, ku ktorému došlo ešte v čase pandémie. Na svedomí to má obrovské množstvo dlhov a nedostatok financií, vďaka ktorému skončilo mnoho projektov ako mestá duchov.

Výstavba bez premyslenia  

Nie je ničím nezvyčajným, ak sa v spomínanej lokalite stavajú budovy bez príprav. Zostavenie finančného plánu či jeho následné prepočítanie nie je u miestnych developerov ničím, čomu by potrebovali venovať pozornosť. Proste nejak dúfajú, že sa im investícia zaručene vráti.

To má za následok zadlženie a následný krach firiem, ktoré potom nechávajú budovy nedokončené. Ak bude tempo pribúdajúcich na pol hotových budov stúpať, bude to problém – obyvatelia už teraz žijú v chudobe.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Stará elektronika sa nemusí premeniť na odpad: Vedci prišli na to, ako poslúži v potravinárstve

Náš zdroj v závere uvádza, že sa čínsky developer Country Garden k dokončeniu spomínaného projektu vyjadril napriek všetkému (a vysokému dlhu viac ako 200 miliárd dolárov) optimisticky.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame