Rozhovor o albume BARTER, nový Momo alebo Aless. Čo všetko z našej scény ti za minulý týždeň mohlo uniknúť?

Tento víkend bol pre československý hip hop naozaj bohaý. V tomto článku nájdeš všetky dôležité udalosti z posledných dní, ktoré by si nemal nechať nepovšimnuté.

Momo zverejnil další track zo svojho nového albumu WLK. V pesničke sa dozvieš ako dlho tu Momo už vlastne je a pri čom všetkom bol – samozrejme s kopou narážok na rôzne drámy na scéne, ktoré ťa rozhodne budú zaujímať. Druhým releasnutým singlom sú Himaláje, kde Romanovi hosťuje Tomáš Jedno a aj z tejto veci máme skvelý pocit. Ak by si chcel počuť viac z projektu WLK, vyskúšaj pesníčku Flexin, Chameleón alebo si album rovno predobjednaj na RukaHore. Po vypočutí už môžme definitívne tvrdiť, že Wlk bude patriť medzi najlepšie albumy aktuálneho roka.

Od tejto mladej talentovej rapperky sme už nejaký ten týždeň nič nepočuli. Po menšej odmlke prichádza Aless s novým singlom ČAKÁM, v ktorom sa prihovára svojej láske a snaží sa zistiť, či sa jej vôbec ešte dočká. V pesníčke vyniká Alessin nie len rapový, ale aj spevácky talent a krásny hlas, tak si ju určite vypočuj. Tento singel rozhodne radíme medzi tie najlepšie, ktoré samotná interpretka vydala.

O debutovom Špeciálovom albume BARTER sme už informovali. Patrik sa o ňom rozhodol porozprávať spolu s Osťom v Hip Hop Reality – album je ťažnou témou celého rozhovoru, avšak nájdeš v ňom aj iné zaujímavé informácie, ktoré ti priblížia svet tohoto mladého producenta. Po osemnástich minútach rozhovoru sa Patrik s Osťom presunú z gauča za počítač, kde SpecialBeatz viac rozpráva o produkovaní hudby a rozoberá beat z tracku MESTO.

Zabudnúť nemôžme ani na Franta, ktorý nám tento rok chystá album. P.A.T. sa už na scéne pohodlne usadil a pred letom nám posiela von pohodový singel Vrany, ktorý si tradične aj sám odprodukoval a výsledok hovorí sám za seba.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapové lyrics ako dôkaz na súde? Na to môžete zabudnúť

Na záver nemôžeme zabudnúť na vydarený track dvojky ADiss a Hoodini, na ktorom im hosťuje Dame. Ak ťa láka atmosferický trap, v ktorom ADissov hlas znie ako ďalší inštrument beatu a Dame ako vždy absolutne naloží, toto je určite niečo pre teba. Skvelá práca!

Na úplný záver tu máme mladého chalana, ktorého sme už skôr označili za jeden z najväčších talentov, ktoré sa u nás aktuálne tlačia do popredia. Nový singel Ong Bak produkoval Smart a osem nám v nej opäť predviedol už tradičnú rapovú nálož.

 

 

 

Odporúčame