Adam v Brne riadi hotel, v ktorom môžeš byť kýmkoľvek: V každej izba ťa čaká príbeh, niektorí ani nejdú spať

Hotel Anybody role play

Stačí si vybrať izbu, otvoriť scenár a romantická hra sa môže začať (Zdroj: archív Adama Vodičku)

#Predstav si hotel, v ktorom so svojou polovičkou hráš zvodné romantické hry vytrhnuté ako z filmov zo 60. rokov. Presne takýto hotel sa nachádza v českom Brne. Adam Vodička, majiteľ a režisér hotela Anybyody nám v rozhovore prezradil, ako tento nový koncept funguje. Stačí si vybrať izbu, stlačiť jedno tlačidlo na tablete a romantická hra sa môže začať.

Zrejme ste fanúšikom starých filmov. Ako vám ale napadlo pretaviť túto vášeň do podnikania?
Úprimne povedané, sú tie filmy v celom koncepte možno až na poslednom mieste, pretože sú postavené úplne inak, než tie zo súčasnosti a dávajú oveľa viac priestoru psychológii svojich postáv. Ide skôr o to zažiť niečo, čo vás skutočne vtiahne, filmy boli len inšpiráciou.

No ale potom je tu samozrejme ešte fakt, že 60. roky boli nabité revolúciami o uvažovaní o svete a presne to sa snažíme vďaka Anybody taktiež šíriť.

Prečo sa hotel volá Anybody? Ako si máme slovo „ktokoľvek“ predstaviť v kontexte hotela?
Celý zážitok je vystavaný tak, aby hostia prišli na miesto, ktoré je úplne iné ako svet, v ktorom žijú. Hneď po vstupe len stlačia tlačidlo na tablete a celá izba sa rozsvieti farbami a ožije audiovizuálnym príbehom, ktorý ich vtiahne do hlavných úloh.

Môžu sa tak na jeden večer, jednu noc stať niekým iným, alebo si tú svoju každodennú úlohu len trošku pozmeniť. Môžu byť proste Anybody.

Uvádzate, že hotel je výhradne pre páry. Mohol by som sa v ňom ubytovať aj sám, alebo naozaj potrebujem aj druhú osobu?
Celý koncept je zameraný na čo najväčší zážitok vo vzťahu, ktorý spolu dvaja ľudia majú. Prísť vo dvojici je preto oveľa lepšie. Ak ale človek príde sám, tak si to nemá ako užiť, pretože mu chýba druhá polovica.

Majiteľ a riaditeľ hotela Anybody Adam Vodička
Majiteľ a riaditeľ hotela Anybody Adam Vodička (Zdroj: archív Adama Vodičku)

Každá izba má iné zariadenie. Čo však majú izby spoločné, o čo neprídem pri návšteve ktorejkoľvek z nich?
Každá izba smeruje k iné krásnej párovej emócii. Každá je odlišná, ale všetky sú vždy pozitívne. V každej izbe na vás čaká príbeh, ktorý sa na jednu noc môže stať tým vaším – teda love story, ktorý môže byť nežne romantický alebo ostro telesný, futuristický alebo klasický. Vždy podľa toho, do akej izby sa rozhodnete vydať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Brendan Fraser? Aktuálny držiteľ Oscara bol kedysi miláčikom Hollywoodu, ten sa mu však obrátil chrbtom!

Izby vyzerajú ako filmové sety zo 60. rokov. Prečo práve toto obdobie?
Okrem toho, čo som o tomto období už zmienil, tak je ešte jedna dôležitá vec. Ak chcete zažiť svoju vlastnú verziu príbehu, je skvelé byť ľahko ovplyvňovaný atmosférou, akú daný príbeh okolo seba vytvára, ale zároveň nebyť viazaný presnou formou, ktorú v ňom jednotlivé postavy majú.

Práve to je na filmoch zo 60. rokov to najlepšie. Mnohé sú naozaj známe a ľudia tušia, o čom sú (alebo si v priebehu chvíľky nájdu, ak sú zvedaví), ale zároveň ich väčšina ľudí nevidela a sú tak pripravení skutočne všetko prežiť podľa seba, nezáväzne.

V každej izbe nájdeme takzvanú „Anybody hru“, ktorá je role play hra inšpirovaná jedným z filmov. Ako často ju návštevníci na izbách aj hrajú? Máte takéto údaje?
Z recenzií a správ, ktoré nám hostia píšu, vieme, že sú tak vžití do príbehu, že často aj zabudnú ísť spať. Veľmi často si taktiež celý zážitok prejdú aj viackrát – koniec koncov, všetko je pripravené na to, aby si mohli napríklad vymeniť úlohy.

Dokáže táto psychoterapia vo vašom hoteli prehĺbiť partnerské vzťahy?
Nie je to psychoterapia. Tá má na svete trochu iné miesto. Celý náš koncept je predovšetkým o hedonizme – absolútnom užívaní si toho druhého a neuveriteľne úžasného vzťahu, ktorý prežívajú. Je to ako vitamíny. Ak ich budú ľudia vo vzťahu pravidelne užívať, môže čarokrásne rásť.

Pre mnohé páry je práve výlet do Anobody transformačným zážitkom a z toho, čo nám píšu, vieme, že napríklad objavia aj niečo nové, čo si časom budú hýčkať. Je krásne v tomto zmysle vidieť, že už desiatky párov za ten čas od otvorenia hotela zavítalo do všetkých 10 izieb, ktoré aktuálne máme.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Baška a Lenka vyrábajú puzzle s motívmi slovenských umelcov: Vďaka skladačke sme šťastnejší aj koncentrovanejší

Osobne sa mi páči izba inšpirovaná starým Jamesom Bondom. Aká hra by ma čakala napríklad v tejto izbe?
Je to hra naplnená elektrizujúcim napätím, ktoré vládne medzi postavami slávneho agenta a jeho nemesis, ktorá ho zvádza z cesty. Celé sa to prepletá tou klasickou nebezpečnou a zároveň zvodnou hrou na dobro a zlo. Všetko sa začína v kabíne lietadla, ktoré sa náhle točí neplánovaným smerom…

Ktorá izba sa najviac páči vám? Ktorú by ste si vybrali?
Ja som bol vždy zamilovaný do tej izby, ktorú sme práve vytvárali. Každá bola ako nový svet. Vďaka tomu, že sme nevedeli o nikom inom, kto by s podobným konceptom na svete v tom čase pracoval, sme boli prácou doslova pohltení.

Úplne najďalej a najhlbšie sme sa ale v celom koncepte dostali v izbe Štyri tváre Ríma, kde za jeden večer páry hneď niekoľkokrát zmenia svoju rolu a ten druhý si na konci vyberá, kto z „nich“ dokázal byť tým naj.

No a ktorá z nich je bookovaná najčastejšie?
To sa mení. Sú obdobia, v ktorých je to izba bondovského Casina Fatale alebo pompézna Noc na scéne (inšpirovaná Raňajkami u Tiffanyho), ale potom zasa štafetu preberú práve Štyri tváre Ríma alebo veľmi telesné izby ako Nasaď mi putá alebo Skrytý pôvab hriechu (s nádherným dejom tajných spoločenstiev a otvárania skrytých tabu).

Navštevujú vás len slovenskí a českí turisti, alebo prichádzajú aj ľudia zo zahraničia? Prípadne, aký je tento pomer?
Hotel sme otvorili rok pred pandémiou, a tak sme ešte stále v začiatkoch celého rozmachu. Najviac k nám preto stále jazdia práve ľudia z Česka a zo Slovenska. Zahraničných hostí ale postupne pribúda spolu s tým, ako sa zasa etablujú cestovateľské prúdy.

Na recepcii je len online check-in. Je to, samozrejme, diskrétnejšie, no prečo ste sa takto rozhodli?
Základom celého je zážitok dvoch ľudí a my sme celý hotel dizajnovali tak, aby vás nič nerušilo. Self check-in tak bola cesta, ako to dosiahnuť. Samozrejme, v hoteli je nonstop služba pripravená riešiť čokoľvek, čo naši hostia potrebujú, ale s nikým sa stretnúť nemusíte, ak nechcete.

Postupuje upratovacia služba v každej izbe rovnako, alebo má zakaždým iný, špecifický postup?
Každá izba má nejakú časť, ktorá zodpovedá hotelovým izbám v päťhviezdičkovom štandarde, ale nad tým je tu ešte celá kopa detailov, doplnkov a scénických prvkov, ktoré vychádzajú z daného príbehu. Takže, aby som odpovedal na otázku, je to v pomere asi 1 ku 3, keď tie tri dieliky sú vždy špecifické.

Kam sa tento koncept vie časom posunúť? Viac izieb… Iné obdobie… Prípadne dvojité rande…? Ako si predstavujete budúcnosť tohto podnikania?
Už teraz hľadáme hneď niekoľko ciest, kadiaľ je možné sa ďalej vydať a sú to nielen nové izby, ale aj nové zážitky, ktoré nie sú viazané na nejaké konkrétne miesto. Je to nádherné univerzum, ktoré som spolu s mojím tímom pri vymýšľaní Anybody objavil a sme ním fascinovaní. Vidíme toľko zmysluplného priestoru, že sme ním ešte dosť omráčení.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Adam Vodička, Anybody
Odporúčame