Robil videá pre deti. Dnes je súčasťou českej rap game a – je výborný

Život prináša rôzne príbehy. Niektoré sú viac či menej pravdepodobné, iné zas prinajmenšom prekvapia. Dnes si rozoberieme Denisa Kubíka. Donedávna českého Youtubera, ktorý bol za svoju tvorbu medzi dospelými prevažne kritizovaný. Avšak my sa naňho pozrieme z iného súdka. Kritizovaný autor videí pre deti je dnes totiž raper. Možno ste naňho už natrafili, hovorí si EARTH.

1,4 milióna pozretí na skladbe za dva týždne? To je niečo, za čo by sa nemuseli hanbiť ani ostrieľaní a davom overení raperi. Earth vydal pred 14 dňami svoj zatiaľ posledný track Dopis v lahvi, ktorý si získal medzi poslucháčmi veľkú popularitu. Eartha už nepočúva iba úzky okruh ľudí, ktorý ho evidoval vďaka tvorbe na YouTube. Jeho záber je už širší. Navyše, v predpredaji je jeho premiérový album. Teda, lepšie povedané EP, ktoré nazval Space.

Neakceptovali ho

Neodporúčame však hľadať cez Google slovné spojenie „Earth Space“, pretože výsledky zrejme nebudú také, aké by ste očakávali. Earth sa volá civilným menom Denis Kubík a na YouTube je známy už niekoľko rokov. Preslávil sa hlavne tvorbou takzvaného detského obsahu, pričom výpovedná hodnota jeho obsahu pre starších ľudí (rozumej 18+) bola takmer mizivá.

Preto si po prechode na rap game vyslúžil veľkú kritiku. Jednoducho, ľudia, ktorí ho poznali z YouTube sa nevedeli stotožniť s tým, že chlapec, ktorý sa obliekal do oblekov rozprávkových postáv a robil vyslovene hlúposti, ide rapovať o živote, zakázaných látkach či rôznych prirovnaniach, ktoré majú hlbší význam.

Je to logické. Aj keď, dá sa namietať, že to vyžaduje len čas, pretože, keď sa na to pozrieme z celkového hľadiska, Denis je mladý chalan, ktorý má 21 rokov a nemôžeme niekoho súdiť za to, že sa rozhodol, že uzavrie určitú etapu svojho života a posunie sa niekam ďalej.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Coolio, ktorý vytvoril „Gangsta's Paradise", umrel vo veku 59 rokov

On tvoril videá na YouTube, ktorých cieľovou kategóriou boli deti. Iní raperi zas mali problémy so zákonom, nemali prácu, brali drogy alebo riešili ženy a alkohol. To, čo chceme povedať je, že každý má svoj príbeh. Earth mal ten problém, že bol ako-tak verejne známy v youtubeovej obci, čo bolo preňho bremenom predovšetkým v úvode tvorby.

Na YouTube pôsobí od roku 2014, mal tam rôzne série, medzi ktoré patrilo napríklad stieranie losov. Nebudeme tu teraz riešiť, o čom to bolo a aký to malo význam. Je to minulosť. Názor nech si urobí každý sám.

Kvalita

Keď si vypočujete Earthove skladby, ktorých nie je ani len desať, poviete si, že je to kvalitné. Schválne, skúste to. Jeho tracky dosahujú videnia na úrovni približne štyroch miliónov, pričom diss na bývalú priateľku presiahol hranicu 11 miliónov pozretí.

Earth zachytil vlnu a to, čo robí, robí kvalitne. Ku skladbám sú navyše zaujímavé videoklipy, ktoré vás vtrhnú do deja. Chlapec to má rozbehnuté naozaj dobre, má EP v predpredaji a spustil aj predaj merchu.

Samozrejme, je to len začiatok. Dôležité bude, aké budú predaje a či následne prídu nejaké spolupráce so skúsenými kolegami, prípadne koncerty alebo festivaly. Momentálne ale neexistuje dôvod, prečo nie.

Všetko je otázkou najbližších mesiacov, počas ktorých sa očakáva, že Earth vydá ďalšie veci, prípadne ho uvidíme v nejakom rozhovore alebo profilovom videu. Netreba totiž zabúdať, že v roku 2019 je propagácia minimálne tak potrebná ako samotný produkt. Ale to Denis vie.

 

Odporúčame