REWATCH: Prichádza legendárna crew – zlaté časy H16: El Clásico aj Bob Marley

Po krátkej odmlke pokračujeme v rýchlom tempe v našej rubrike REWATCH, kde sa venujeme skladbám, ktoré si buď zaslúžia viac pozornosti, ako sa im v čase ich publikovania dostala, alebo boli svojho času prvotriednymi bangrami a je na mieste, aby sme si ich pripomenuli. Track, o ktorom bude reč dnes s určitosťou spĺňa faktor číslo dva. Legendárna od H16 je hudobná bomba, ktorá teraz začína hrať v ušiach nejednému z vás.

Prichádza legendárna crew,… a už presne viete, čo bude pokračovať ďalej. Túto skladbu, ktorá na YouTube vyšla oficiálne v roku 2012, videlo k dnešnému dňu viac ako päť miliónov ľudí. Svoj peak, alebo ak chcete pomyselný vrchol, zažila v časoch, kedy ešte sociálne siete v našich končiách neboli také rozšírené teraz. Keby totiž takýto banger vyšiel dnes, pozretia by pravdepodobne boli na úrovni desiatok miliónov vzhliadnutí. Ale nepoďme polemizovať, poďme si pripomenúť tento legendárny track od legendárnej crew.

Rok 2012, skupina H16 je, dá sa povedať na vrchole a Majk Spirit, Otis a Cigo sa skutočne bavia. Výborný song, skvelá spolupráca, kvalitný beat a niekoľko naozaj trefných prirovnaní, ktoré sú nadčasové. Chalani z H16 spomenú okrem iného a iných napríklad El Clásico (názov pre futbalový zápas medzi FC Barcelona a Realom Madrid), Charlieho Sheena a legendárny seriál Dva a pol chlapa a samozrejme napríklad aj Boba Marleyho. Ak ste zažili nejaké akcie so svojou partiou či letné festivaly, kde hral prím rap, tak určite potvrdíte, že táto skladba hrala aspoň raz.

Ak máte chvíľu času, odporúčame, aby ste si pozreli pod videom na YouTube sekciu komentárov. Následne zistíte, že ľudia tento track počúvajú dodnes, čo po približne ôsmych rokoch len a len potvrdzuje, akú silu táto skladba mala a stále ešte má.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Vychádza kniha o českom rape: O čo sa jedná? (VIDEO)

Foto: H16, Legendárna, video na YouTube

Odporúčame