REMINDER: Spolupráca, ktorá vás zoberie (minimálne) na mesiac

Čas opäť o niečo pokročil a my sme späť s našou pravidelnou rubrikou REMINDER, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré buď výraznejším spôsobom poznačil zub času, je na mieste si ich pripomenúť, respektíve sa im v čase ich publikovania nedostalo toľko pozornosti ako by si zaslúžili. Dnes to bude zmes dôvodov, pretože sa spoločne vrátime k trackku Až na měsíc z produkcie našich bratov Čechov. Je to skladba, ktorá rezonuje a ľudia ju stále počúvajú každý deň. 

Skladba, ktorá vyšla na YouTube v máji roku 2019 má v čase vznikania tohto textu viac ako 26 miliónov vzhliadnutí, pričom nebude prekvapením, ak v priebehu času Až na měsíc prekročí magickú hranicu 30 miliónov prehratí. Treba si uvedomiť, že vytvoriť na Slovensku či v Českej republike track, ktorý má takú veľkú silu, je stále pomerne ojedinelé, o to viac kreditu si všetci zúčastnení zaslúžia. I keď, na druhej strane treba uznať, že sila slovenského či českého rapu sa s pribúdajúcim časom zvyšuje. Rovno vám sem ten song zavesíme, aby vám mohol hrať popri tom ako budete ďalej čítať.

Kombinácia interpretov, ktorí patria k špičke českej rapovej tvorbe. Predovšetkým, keď sa bavíme o spolupráci Nik Tenda a Viktora Sheena, ktorí sú radení medzi tých TOP z TOP. Rozhodne však treba oceniť aj prítomnosť a predvedený výkon dvojice Calin a Hasan. V jednoduchosti, títo štyria chalani na jednej skladbe, to je niečo, čo v sebe nieslo od úvodnej chvíle veľký potenciál. Dnes už môžeme konštatovať, že potenciál bol naplnený, ak nie aj prekonaný. Neraz sme od vás čítali, že by ste chceli v našej rubrike čítať aj o tracku spoza rieky Moravy a myslíme si, že Až na měsíc je skladba, ktorú, ak náhodou nepoznáte, bude len a len dobré, ak spoznáte. I keď, úprimne nepredpokladáme, že by sa našiel niekto, k to by o tomto songu nemal prehľad, aspoň okrajový.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Prečo sa tešiť na záver rapového roka 2022? (NÁZOR)

Plynie z nej obrovská kvalita, či už rapová alebo produkčná, ale predovšetkým z nej cítiť veľkú emóciu. A práve emócia je to, čo skvelé tracky delí od vynikajúcich. Dodajme, že produkčne sa o tento song postaral ivanoff (master zabezpečil D. Kop),  čo je chalan, ktorý by si možno zaslúžil viac kreditu ako sa mu dostáva, pretože práca, ktorú robí je naozaj prvotriedna. A nesmieme zabúdať na videoklip, o ktorý sa pričinili predovšetkým Jiří Píša a Andreas Gold. Tam môžeme konštatovať, že rozhodne zapadá do celkového konceptu tracku.

Foto: Nik Tendo ilustračné, profil na Instagrame Nik Tendo

Odporúčame