REMINDER: Keď Ego a Robert Burian ovládli leto

Aj dnes pokračujeme s rubrikou, v ktorej sa venujeme starším trackom, pričom atribútom, aby sme o ňom napísali je, že buď si zaslúži byť pripomenutý alebo sa mu svojho času nedostalo toľko pozornosti ako by si zaslúžil. Dnešná časť je o skladbe, ktorá bez nadnesenia povedané, zmenila hru. Nielen rapovú, ale aj celkovo hudobnú. Ego a Robert Burian – Žijeme len raz. Ak vám to pravdepodobne v tomto momente začína hrať v hlave, tak nemusíte byť v strese, deje sa to takmer každému. Skrátka, tento track poznáme všetci. 

Písal sa rok 2012, konkrétne 21.jún, kedy sa na kanáli Ruka Hore objavila skladba Žijeme len raz, kde sa o hudbu postaral Robert Burian a o rap Ego. Skladba, ktorá mala pôvodne slúžiť ako reklama na istý klub Relax a zľahka navnadiť ľudí na leto v roku 2012, presiahla svoje hranice a presahuje ich aj po takmer deviatich rokoch. Je rok 2021 a Žijeme len raz je naďalej hitom. Ľudia sa síce v istom momente tohto songu prepočúvali, čo je ale logické, pretože sa objavoval asbolútne všade. A ak aj ty vieš skoro celý text tejto piesne z hlavy, tak to nie je nič nezvyčajné. Stalo sa to, zľahka povedané, slovenskou hudobnou hymnou.

Prečo píšeme o tomto tracku po takmer deviatich rokoch? Pretože Žijeme len raz je historicky najpočúvanejšou skladbou slovenskej hudby v histórii video platformy YouTube. Aj keď istý čas bola zmazaná, k dnešnému dňu má viac ako 79 miliónov pozretí. Keď si predstavíme, že Slovensko má 5,5 milióna obyvateľov a Česká republika približne desať miliónov, tak tieto čísla sú jednoducho famózne a ťažko sa vôbec komentujú. Je to prakticky svetový hit, ktorý hrával, a možno aj hráva, na miestach, kde by ste ho určite nečakali.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Puerto vie, čo povedať tým, ktoré sa zmenili. Inšpiruješ sa?

Samotný Ego svojho času povedal, že by mu ani nenapadlo, že to môže takto vypáliť, pričom v určité obdobie prehlásil, že tento track už ani nemá rád. A niet sa mu čo čudovať, veď ho odohral tisíce ráz. Pravdepodobne v našich končinách neexistuje track, ktorý by mal medzi ľuďmi takú silu a popularitu. A ktovie, možno malé zamyslenie do budúcnosti, čo je vôbec reálne, aby sa niečo takéto zopakovalo. Ale nikdy nehovor nikdy, pretože možností sú neobmedzené. A vo väčšine prípadov, virál sa naplánovať ani nedá. V tomto prípade to klaplo. Dokonalým spôsobom.

Foto: Ego ft. Robert Burian – Žijeme len raz, videoklip YouTube

Odporúčame