RECENZIA Walking Dead premárnilo svojho najlepšieho záporáka: Ako dopadol Neganov seriál?

Walking Dead

Spin-off Walking Dead: Dead City nás veľmi nepresvedčil (Zdroj: AMC)

#Seriálový svet obľúbeného Walking Dead sa rozrastá stále viac a fanúšikovia dostávajú jeden projekt za druhým. Azda najznámejšie zombies príbehy, ktoré sa odvíjali od populárnych komiksov, získavajú stále viac seriálov a aj po ukončení toho hlavného žijú niektoré hlavné postavy naďalej.

Za zmienku stojí napríklad seriál Fear The Walking Dead alebo aj Walking Dead: World Beyond. Rok 2023 je však špeciálny tým, že po ukončení hlavného seriálu k nám dorazili hneď dva spin-offy, ktoré približujú vývoj jedných z najobľúbenejších postáv. Ide o sólový seriál Daryla Dixona, ale takisto aj o Dead City, a teda seriál, ktorý sme sa pre teba rozhodli zrecenzovať najnovšie! Ako sa nám páčil?

Nádej pre fanúšikov

Walking Dead: Dead City je seriálom, v ktorom je hlavnou postavou jeden z najobľúbenejších seriálových záporákov vôbec – samotný Negan! Chrbát mu v tomto projekte od AMC kryje Maggie, ktorá s ním má naozaj bohatú minulosť po tom, ako v siedmej sérii Walking Dead brutálne zavraždil jej partnera Glenna. Práve vďaka tejto dynamike bolo na mieste očakávať zaujímavý príbeh, v ktorom sa tieto dve postavy musia spojiť, aby spoločne šli nájsť uneseného syna spomínanej Maggie.

Negan sa od doby, keď bol hrôzostrašným záporákom, posunul v rámci vývoja svojho charakteru kamsi ďalej, čo sa často mohlo fanúšikom zdať ako premrhaná šanca vzhľadom na skvelú postavu. Práve preto sme dúfali, že v Dead City dostane konečne priestor, ktorý si zaslúži, a ukáže čosi zo svojho starého „ja“. Stalo sa tak?

Walking Dead
Jeffrey Dean Morgan ako Negan (ZdroJ: AMC)

Premrhaná príležitosť

Jedným z mínusov tohto seriálu je práve fakt, že sa tak nestalo. Napriek tomu, že Negan si v jednej časti strihol pomerne pôsobivú scénu, kde sme ho mohli vidieť opäť v jeho plnom nasadení, väčšinu bola jeho postava len príveskom, ktorá sa premiestňovala z miesta na miesto bez nejakých výraznejších prejavov jeho originálnej osobnosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Saint Edyn opäť z pusy pľuje flame: Jeho nový album je poctivý new school

Naopak, Maggie dostala väčšinu priestoru, avšak pôsobila veľmi nepríjemne a jej reakcie a riešenie situácií spolu často veľmi nekorešpondovali. Vzbudzovala dojem, akoby každý okamih chcela dosiahnuť čosi iné a zároveň takpovediac kŕčovito a jednoducho zvláštne.

V podstate je celých šesť častí pomerne dosť vlažných. Záporák je miestami nekonzistentný, niekoľko postáv sa chová chaoticky a nelogicky len na to, aby sa v scenári posunuli tam, kde ich je treba. Hlavní hrdinovia pritom zďaleka nie sú využití na maximum. A to je obrovská škoda, lebo zasadenie do New Yorku pôsobí sviežo a v novom prostredí sme od toho čakali možno trochu viac. 

Walking Dead
Lauren Cohan ako Maggie (Zdroj: AMC)

Slabší rozpočet?

Za ďalšie mínus by sme mohli označiť nekonzistentné špeciálne efekty. Zábery na postapokalyptický New York sú väčšinou statické a scény, v ktorých sa v ňom herci hýbu, pôsobia veľmi uzavreto a umelo. Zároveň niektoré súboje alebo aj (počítačovo zničené mesto) vyzerajú nepresvedčivo, pričom po toľkých rokoch, ktoré svet pozná Walking Dead, by sme rozhodne od takto nádejného projektu očakávali lepší zážitok.

Určite sa vrhneme aj na spomínaný seriál o Darylovi, ktorý sa ocitne v postapokalyptickom Francúzsku a rozhodne ti opäť dáme vedieť svoje dojmy. 

Walking Dead
Dead City nás veľmi nepresvedčilo (Zdroj: AMC)

Záverečné zhodnotenie

Napriek niekoľkým solídnym a veľmi efektným momentom pôsobí prvá séria Dead City bohužiaľ veľmi slabo. Od Negana by sme rozhodne čakali viac a môžeme len dúfať, že sa toho v ďalšej sérii dočkáme. Tá prvá totiž skončila veľmi otvorene a už je oficiálne známe, že minimálne ešte jednu ďalšiu budeme určite vidieť.

Zároveň nám koniec prvej série letmo naznačuje, že práve ďalší Neganov príbeh by mohol prinavrátiť jeho staré „ja“, čo by pri správnom scenáristickom uchopení mohlo byť naozaj skvelé. Veríme, že sa tak naozaj stane, pretože tu sme po prvotných traileroch nič veľmi lepšie nevideli. Nechajme sa prekvapiť. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Blue Beetle od DC neurazí, ale ani nenadchne: Potrebovali sme latino superhrdinu?

Hodnotenie: #####

Ako sa páčil nový seriál tebe?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame