RECENZIA Plusový bod pre Marvel: Druhá séria o malom Grootovi ťa zahreje pri srdiečku

Groot

Druhá séria obľúbeného seriálu Groot ťa poteší (Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures)

#Pri súčasných kinových blockbusteroch občas dobre padne si od toho všetkého rachotu a akcie doma oddýchnuť pri niečom pohodovom. Či už je to príjemná komédia alebo, aj ako v tomto prípade, niečo milé a animované. Na Disney Plus sme totiž v uplynulých dňoch dostali už druhú sériu o azda najmilšom strážcovi galaxie. Baby Grootovi! Ako na nás táto druhá séria zapôsobila? Čítaj ďalej!

Rozkošný Groot je späť

Prvá séria seriálu I Am Groot vyšla na Disney Plus v auguste minulého roka a u fanúšikov vzbudila vlnu veľmi príjemných reakcií. Šlo totiž o päticu kratučkých príbehov zo života malého Groota, ktorý si svoju najväčšiu slávu v tejto maličkej podobe užil vo filme Strážcovia Galaxie 2 ešte v roku 2017. Odvtedy vo filmoch v rámci Marvel Cinematic Universe vyrástol až do svojej aktuálne (naozaj masívnej) podoby, ale to jeho vlastný seriál ignoroval a venoval sa práve tej fáze zlatého drobčeka.

V podstate tieto Grootove krátke príbehy nijak veľmi nesúvisia s vývojom udalostí v rámci štvrtej fázy MCU, ktorej súčasťou je prvá séria. Rovnako tak nesúvisia ani s aktuálnou piatou fázou, do ktorej údajne spadá druhá séria. Aktuálne si Groot stavia snehuliaka, stará sa o mimozemského vtáčika, loví sladkosti, zachraňuje galaxiu… No určite to treba vidieť, pretože to stojí za to!

Groota
Vin Diesel opäť daboval Groota (Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures)

Groot s hlasom Vina Diesela

Tak ako minulý rok, aj tentoraz sme sa dočkali naozaj drobných cameo úloh, v rámci ktorých môžeme počuť napríklad aj hlas Bradleyho Coopera. Ten dabuje divácky veľmi obľúbeného Rocketa. Okrem neho sa zároveň v druhej sérii I Am Groot objavil aj Watcher, čo je kľúčová postava z animovaného seriálu What If, ktorého druhú sériu by sme mohli vidieť niekedy ku koncu tohto roka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najkrajšie výhľady na Slovensku: Super tipy na výlet, stihneš ich ešte toto leto?

Tiež je potrebné spomenúť, že aj v tomto prípade malému Grootovi prepožičal svoj hlas sám Vin Diesel, ktorý ho dabuje už od prvých Strážcov Galaxie z roku 2014.

Konečne niečo dobré

Napriek tomu, že Grootove krátke príbehy nijako nesúvisia s ostatným dianím v rámci MCU, tento mini seriál určite padne vhod všetkým fanúšikom Marvelu. Kolujú totiž naozaj nespokojné reakcie na ich uplynulé filmy alebo aj seriál Secret Invasion, ktorý bol aj v našom ponímaní naozaj veľkým sklamaním.

Otázna je teda budúcnosť toho, akou cestou sa budú ďalšie Marvel projekty vyvíjať v budúcnosti, pričom ešte tento rok sa dočkáme nielen spomínanej druhej série seriálu What If, ale čaká nás aj druhá séria Lokiho, do ktorej vkladáme naozaj veľké nádeje. A keďže prvá séria o charizmatickom severskom bohovi dopadla výborne, veríme, že sa tento úspech aj zopakuje.

Okrem toho nás už začiatkom novembra čaká film The Marvels, ktorý spojí hrdinky Ms. Marvel, Captain Marvel a superhrdinku menom Photon, ktorú nám predstavil ešte seriál Wanda & Vision.

Groot
Dostali sme päť nových príbehov (Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures)

Záverečné zhodnotenie

Druhá séria I Am Groot opäť priniesla veľmi peknú vizuálnu stránku, ktorá je takpovediac čímsi medzi klasickým live action a digitálnou animáciou. Grootove príbehy sú síce krátke, ale priniesli oddychové sledovanie jeho rozkošných dobrodružstiev.

Pri tejto postave je prakticky skoro nemožné diváka sklamať, teda určite sa toho báť nemusíš. Na nás táto mini séria zapôsobila dobre a rozhodne sa pri nej zabavia nielen mladší diváci, ale aj dospelí fanúšikovia Marvelu. Odporúčame!

Hodnotenie: #####

Pôjdeš si malého Groota vychutnať opäť aj ty?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame