RECENZIA Saint Edyn opäť z pusy pľuje flame: Jeho nový album je poctivý new school

Saint Edyn

Saint Edyn vydal album EFEKT (Zdroj: Facebook.com/Edi TV)

#Bol to rok 2016, kedy sme sa s jeho tvárou stretli vôbec po prvýkrát. Edyn sa do povedomia ľudí totiž na začiatku svojej kariéry dostal ako YouTuber, pričom sme ho mohli často vídať napríklad po Gogovom alebo neskôr aj Selassieho boku.

Ešte počas toho, ako Edynzi točil svoje videá, sa mu začalo dostávať pomerne slušnej pozornosti od ľudí, čo mu neskôr pomohlo aj v začiatkoch jeho hudobnej tvorby. Neskôr však už videá a hudbu odmietol skĺbiť a zostal verný muzike. Na svojom konte má niekoľko EPčiek, vydarený To Chceš Mixtape a teraz po rokoch tu od neho máme plnohodnotnú štúdiovku. Samozrejme sme to museli hneď ochutnať, čítaj ďalej!

„Prestanem variť až keď budem dead“

14 trackov, niekoľko zvučných spoluprác, kvalitné produkcie a fresh flows. Tak by sme mohli v stručnosti charakterizovať nový album, ktorý Saint Edyn pod názvom Efekt. Ten nám ešte v apríli bližšie priblížil prostredníctom vlogu, v ktorom porozprával čosi viac nielen o projekte samotnom, ale aj o jeho aktuálnom živote a podobne. Môžeš si takisto pozrieť časť procesu, ako tento projekt vznikal. Enjoy!

Náš názor

Práve na dnešný dátum 01.09.2023 padol aj dátum vydania tohto projektu, na ktorý sme sa v redakcii samozrejme tešili a boli zvedaví čo nám po toľkom čase Edynzi uvaril. A začať môžeme asi tým, že za nás je pri albume Efekt veľká spokojnosť. Na Saint Edynovi je počuť veľký komfort za majkom, za tie roky sa soládne stihol vyrapovať  a pôsobí veľmi sebavedome. To sú všetko atribúty, ktoré by novodobý raper mal samozrejme spĺňať a týchto 14 trackov pôsobí na počúvanie naozaj veľmi príjemne. 

Okrem iných by sme vypichli najmä veci ako silný úvodný track „MASK-OFF“, veľmi osobnú záležitosť „STORY“ alebo aj track „HIGHWAY“, ktorý ešte na konci júna vyšiel von aj v sprievode videoklipu. Ako by povedal Separ, veľká americkosť je zároveň spolupráca „PUSHIN ME“, kde sa na sviežom featuringu predstavil čoraz známejší Marko Glows. Okrem neho na albume môžeme počuť aj mená ako Eris, Blako, nintendoboy, Kay North, Vercetti CG alebo aj Shaka CG.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fobia Kid: Ja viem, moja povaha je hrozná, ale aspoň nenahrávam generické hovná

Na záver by sme to už len zhrnuli so slovami, že za nás je album Efekt naozaj solídnym projektom, ktorý nás rozhodne bude baviť aj na opakované vypočutie. Ide rozhodne o kvalitný new school projekt, ktorý si určite zaslúži pozornosť a môžeme ho iba odporučiť. Pokojne nám tiež môžeš dať vedieť, že na aký projekt by si si do budúcna prosil naše prvé dojmy.

Album Efekt si aj ty môžeš vypočuť napríklad aj na Spotify:

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame