RECENZIA Súlož, krv a vulgárnosti: Neslušná komédia o rozprávacích psíkoch si ťa získa

Psia jazda

Psia jazda prináša do kín veľa zábavy (Zdroj: Universal Pictures)

#Posledné roky je čoraz intenzívnejšou módou vo svetovej kinematografii robiť buď pokračovania kultových značiek, ktoré po rokoch dostávajú svoje ďalšie „nečakané“ pokračovania, alebo ďalšie filmy so superhrdinami, prípadne ďalší tuctový akčňák… Až sa občas trošku zabúda na to, ako urobiť poriadnu komédiu.

Pred pár týžňami sme tu síce mali celkom nádejnú záležitosť s názvom Nič v zlom, ale ani nahá Jennifer Lawrence sa nemôže rovnať… So psíkmi! A tých havkáčov sme aktuálne dostali v takej podobe, v akej by sme ich pravdepodobne asi nečakali. Do kín totiž aktuálne dorazila svieža novinka s názvom Strays alebo teda v slovenskom preklade Psia jazda.

My sme túto komédiu samozrejme nemohli minúť, a tak sme pre teba opäť pripravili aj náš pohľad v podobe tejto krátkej recenzie. 

Konečne poriadna komédia?

Na začiatok treba poznamenať, že to rozhodne nie je film pre deti. A to napriek tomu, že ide komédiu s rozprávajúcimi psíkmi. Táto snímka získala R-kové označenie, čo znamená nevhodné pre maloletých a to u nás na Slovensku znamená prístupnosť až od 18 rokov. A ani sa tomu nedivíme, pretože najnovší film od režiséra Josha Greenbauma je plný neslušného slovníka, sexuálnych narážok alebo jednoducho všakovakých aktivít, na ktoré si maloletý divák musí ešte pár rokov počkať. 

To všetko však na druhej strane vo výsledku skutočne prispelo k výbornej zábave, pričom v kine sa neustále ozývali výbuchy smiechu. Film je v našich kinách síce so slovenským dabingom, ale v originálnom znení štvorici psíkov prepožičali slávni herci, ako Will Ferrel, Jamie Foxx, Isla Fisher alebo Randall Park.

Psia jazda
Hlavný psí hrdina Reggie (Zdroj: Universal Pictures)

Zvieratká pre dospelých

Príbeh sleduje malého psíka menom Reggie, ktorého zlý majiteľ odvezie ďaleko od domova, aby sa ho zbavil. Reggie sa teda stáva tulákom, ktorý sa však chce vrátiť domov. Na tejto ceste spoznáva trojicu ďalších havkov, ktorí sa ho rozhodnú sprevádzať. Spoločne zažijú poriadny nočný (psí) život, utužujú svoje priateľstvo a nechýba tomu ani poriadna dávka neokresaného slovníka, ktorý zo psích papuliek vyznieva naozaj vtipne. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Ako sa s nami Henry Cavill rozlúčil ako seriálový Zaklínač?

Štvorica psích priateľov na svojej ceste stretáva ľudí, zvieratá, bojuje s hladom, alebo sa túla nepoznanými lesmi… A všetko to sprevádzajú zábavné hlášky, skvelo fungujúca chémia medzi ich jednotlivými povahami a takisto aj nemálo perverzností či stavy omámenia zo zjedených lesných húb. Príjemným korením sú zároveň reálne veci zo psieho života, ako napríklad nefalšovaný strach z ohňostrojov, značkovanie vlastného teritória alebo aj psí pohľad na ľudské zbieranie ich výkalov. 

Všetko to dohromady veľmi dobre funguje. Zároveň sme tu našli silný dôraz na pravé priateľstvo či jasný apel na to, ako sa k svojim milovaným štvornohým spoločníkom určite ako ľudia nemáme správať. 

Psia jazda
Táto komédia rozhodne nie je pre deti (Zdroj: Universal Pictures)

Záverečné zhrnutie

Tento film rozhodne spĺňa všetky atribúty poriadnej komédie, ktorá nás naozaj veľmi príjemne pobavila. Ide o pomerne slušne zábavnú a oddychovú záležitosť, ktorá po obrovských kasových trhákoch, ako Oppenheimer alebo Barbie, prípadne po spomínaných superhrdinoch, pôsobí veľmi uvoľnene, na nič sa nehrá, a to vo výsledku funguje veľmi dobre. 

Možno nie každý divák bude spokojný so slovenským dabingom, ale napriek tomu v ňom môžeme počuť obľúbené a známe hlasy. V slovenskom znení sa predstavili Peter Sklár, Tomáš Maštalír, Henrieta Mičkovicová, Peter Marcin, Juraj Hrčka alebo Ján Tréger. Podľa nás budeš z kina určite odchádzať spokojný. Odporúčame!

Hodnotenie: #####

Pôjdeš sa na túto R-kovú komédiu pozrieť do kina aj ty?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame