RECENZIA Nahá Jennifer Lawrence hviezdi v novej komédii Nič v zlom

No hard feelings Nič v zlom

Jennifer Lawrence v novej komédii No Hard Feelings (Zdroj: Sony Pictures)

#Síce sa ja sám osobne radím skôr medzi fanúšikov fantasy, sci-fi, akčných filmov a podobne, ale nepohrdnem ani dobrou komédiou. A jedna taká práve dorazila do našich kín, a to Nič v zlom (No Hard Feelings). Čo za príjemnú komédiu nám ponúka strieborné plátno?

Komédia pre dospelých

Nielen v hlavnej úlohe, ale aj v roli producentky sa tu predstavila obľúbená americká herečka Jennifer Lawrence. Filmový svet ju spoznal najmä v úlohe Katniss v populárnom filmovom spracovaní tínedžerského bestselleru Hunger Games alebo zo série X-Men. 

Jej najnovší film je však určený pre dospelých. Má totiž označenie R, čo vlastne znamená, že osoby mladšie ako 17 rokov si ho môžu pozrieť iba v sprievode rodiča alebo inej zodpovednej dospelej osoby. Na Slovensku je však prístupnosť už od 15 rokov. O réžiu tohto filmu sa postaral Gene Stupnitsky. Ak si chceš pozrieť príjemnú komédiu s necenzurovaným jazykom (a nahotou), si tu správne!

No hard feelings
Nová komédia Nič v zlom (Zdroj: Sony Pictures)

Hlavná hrdinka Maddie prišla o auto a čo viac, hrozí jej aj to, že príde o vlastný dom. Aby získala rýchle peniaze, ozve sa na nezvyčajný inzerát. Dvaja rodičia chcú totiž dohodiť dievča na randenie svojmu 19-ročnému synovi Percymu predtým, ako odíde na vysokú školu. Pochopiteľne, nepôjde práve o bežnú situáciu.

Mali sme teda možnosť vidieť nejednu komickú situáciu, ktorá vďaka R-kovému označeniu nebola vôbec ničím filtrovaná. A práve to filmu pridalo na celkovom efekte, keďže, samozrejme, nejde o žiadny prelomový a komplikovaný scenár. 

Vyváženosť alebo nie?

V určitých situáciách sa možno dal humor uchopiť máličko efektívnejšie, ale to nič nemení na tom, že fungoval pomerne slušne a takisto filmu nechýbala ani zdravá dávka hlbších emócií. Osobnostný vývoj nastal naprieč filmom v prípade oboch hlavných postáv, čo je základom dobrého storytellingu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
USA ako veľké turistické lákadlo: 15 vecí, ktoré pred cestou do zámoria musíš vedieť!

A hoci bol záver možno trošku iný, než by som bol čakal, neurazil. Ba čo viac, možno práve ten prispel k tomu, že príbeh si napriek pomerne opozeranej komediálnej schéme zachoval istým spôsobom svoju originalitu. A to je fajn. 

No hard feelings
Jennifer Lawrence v hlavnej úlohe (Zdroj: Sony Pictures)

Komédia, ktorá nie je pre deti

To, že vo filme Nič v zlom nemusíš hľadať cenzúru, je naozaj pravda. Pridáva to na uveriteľnosti dialógov, pričom tie fungujú pomerne slušne. A hoci sme možno čakali trochu viac smiechu, určite sme sa pobavili.

Necenzurovaná nahota tu síce bola tiež, čo poteší minimálne oko pánskeho diváka, avšak nejakým výnimočným spôsobom neprispievala k posúvaniu príbehu. Samozrejme, nebolo to na škodu, žmurk žmurk. 🙂

No hard feelings
Vo filme nechýba nahota (Zdroj: Sony Pictures)

Záverečné zhrnutie

Dynamika vzťahu medzi 19-ročným panicom Percym a skúsenou Maddie bola zábavná, aj keď možno by sa z toho dalo vyťažiť ešte o čosi viac. Celkový dojem z filmu je však príjemný a priniesol presne taký zážitok, ako od uvoľnenej komediálnej snímky pravdepodobne očakávaš.

My sme teda z kina odchádzali príjemne pobavení a každému fanúšikovi komédií môžeme film Nič v zlom určite odporučiť. Avengers: Endgame to síce nebude, ale zároveň ťa to určite nesklame. 

Hodnotenie: #####

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame