Rapperka tvrdí, že jej používanie „N“ slova nevadí

Americká rapperka Rubi Rose hovorí, že používanie „N“ slova ľuďmi, ktorí nie sú tmavej pleti, nie je podľa jej názoru problém. Dlhodobo sa v spoločnosti vedie debata do akej miery je korektné hovoriť toto slovo, s ktorým sa stretávame častokrát aj v hudobnej či filmovej tvorbe. 

Používanie „N“ slova

Rubi Rose má 24 rokov a pochádza z amerického štátu Kentucky, konkrétne z mesta Lexington. Nebudeme si klamať a dávať si na oči ružové okuliare. Aj ona, rovnako ako drvivé percento ľudí tmavej pleti, zažila, že jej niekto povedal spomínaným „N“ slovom.

Je teda korektné, keď toto slovo používajú aj ľudia, ktorí nie sú tmavej pleti, či už sa jedná o osoby bielej pleti alebo rôznych zástupcov Ázie? Rubi svojím názorom prekvapila, niektorých potešila, iných pobúrila.

Ak chcete túto interpretku spoznať lepšie, môžete si vypočuť jeden z jej najsledovanejších songov, ktorý nesie názov „I Like“. 

„Ja osobne som v poriadku s tým, keď toto slovo používa ktokoľvek. Samozrejme, kým nie je jeho cieľom byť hrubý a niekoho uraziť,“ myslí si Rose.

My s týmto názorom súhlasíme. „N“ slovo sa častokrát používa v kamarátskom zmysle, je súčasťou skladieb, filmov, seriálov či memes. Akonáhle však je cieľom človeka, ktorý ho použije, uraziť a dať do popredia rasistický podtón, nemá toto slovo v slušnej konverzácii miesto.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Rubi Rose, Reddit

Odporúčame