Rapové Vianoce pokračujú. Po Kanyem vydal album aj Drake. CERTIFIED LOVER BOY láme rekordy

Prekvapuje vôbec niekoho, že pár dní po tom, čo Kanye West po rokoch vydal nový sólový album, reagoval Drake vydaním nového CD? Rozhodne nie. Chalani vedia, čo robia, pričom rapoví fanúšikovia majú doslova Vianoce. Kanyeho DONDA, Drakeov CERTIFIED LOVER BOY, to sú albumy, o ktorých hovorí v uplynulých dňoch prakticky každý.

Certified Lover Boy je už šiestym štúdiovým albumom Drakea, rapperského reprezentanta Kanady, pričom CD bolo oficiálne publikované tretieho septembra 2021, iba pár dní po tom, ako Kanye West zverejnil svoj album Donda. Produkčne sa o CLB postarali OVO Sound a Republic Records, pričom Drake je na CD skutočne výborný, ale spomenúť treba aj jeho hostí, ktorých bolo neúrekom a jednalo sa o naozaj hviezdne mená.

Načrtnúť môžeme Drakeove spolupráce s menami ako Future, Travis Scott, Giveon, Tems, Lil Wayne, Rick Ross, Kid Cudi, Jay-Z, 21 Savage či ďalší. Pôvodne sa očakávalo, že album uzrie svetlo sveta v januári 2021, ale z rôznych dôvodov sa jeho vydanie odkladalo. Prvotná myšlienka tvoriť toto CD prišla v roku 2019, kedy Drake oznámil, že začína pracovať na svojom šiestom albume. Potom bolo plánom pustiť CD von v roku 2020, ale ako všetci dobre vieme, rok 2020 bol popretkávanými rôznymi inými problémami.

Certified Lover Boy je album založený na pocitoch, emócii a láske, pričom Drake ide v textoch skutočne poriadne do hĺbky, čo mu niektorí fanúšikovia kvitujú a ďalší opäť vyčítajú. Tak nejak by to asi malo byť. Nedá sa vyhovieť všetkým. Na CD je viac ako 86 minút hudby, čo je cenné, pretože trendom je robiť albumy s dĺžkou pod hodinu. Samozrejme, netýka sa to Kanyeho, ktorý si pre ľudí pripravil viac ako hodinu a trištvrte. Títo dvaja sú rivali, nech si každý hovorí, čo chce.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tekashi vnímal Slovensko ako druhý domov, čo povedal o našej krajine?

A fakt, že vydali nové CDs prakticky naraz, to len potvrdzuje. Koniec koncov, o tom, ktorý album z týchto dvoch bude úspešnejší, rozhodnú ľudia. Dodajme, že CLB zlomil v úvodných dňoch rekordy Apple Music.

Foto: Drake, Certified Lover Boy, Cover

Odporúčame