Rapové očakávania roku 2017

Po veľmi bohatom minulom roku prichádza hádam ešte bohatší rok 2017. Už zo začiatku sa musíme pripraviť na nové albumy, ktoré pôjdu do obehu. V prvých štyroch mesiacoch by mali vyjsť asi 3 či 4 albumy, čo je relatívne dosť.

[AdSense-A]

Čakajú nás debutové albumy, ale tak isto aj albumy „starých harcovníkov“. Najmä pri niektorých máme extra vysoké očakávania, ktoré si premietneme v tomto článku. Pochopiteľne pri veľkých menách už sme ako tak pripravení, a vieme čo očakávať. Čo ale naši „nováčikovia“ ? Poďme sa teda na to spoločne pozrieť.

Strapo, Momo

Začneme práve touto dvojicou. V hre už sú naozaj niekoľko rokov a ich dosky vždy patrili ku zásadným. Rok 2016 znamenal pre oboch „pauzu“, kde v podstate len koncertovali a vydali pár noviniek (ktoré ale stáli za to). Ich albumy budú nepochybne patriť k tomu najlepšiemu čo vyjde, a v podstate vieme čo od nich môžme čakať.

Kali, Majself

Tu sme spojili túto dvojicu. Prečo? Obaja vydali v minulom roku albumy (Zlý príklad/Neptún), ktoré boli skvelé a patrili k najlepším, ktoré vyšli. Albumy chystajú aj tento rok, a keďže medzi ich „starými“ a novými doskami neubehne až taká dlhá doba, tiež reálne môžme očakávať konečnú podobu dosky. Veľmi sa tiež tešíme na hostí, pretože obaja majú na albumoch vždy pekné mená, a pochopiteľne ako pri prvej dvojici, aj tu sú naše očakávania naozaj veľké.

Radikal Chef

Tí čo sledujú vedia, že tento rok sa tiež niečo chystá aj u tohto pána. Jeho dosku z minulého roka (Freeride) sme už omieľali naozaj dosťkrát. Za nás jeden z najlepších albumov a najväčších prekvapení minulého roka. Ďalší Chefov album? Nebránili by sme sa, a naozaj by boli naše očakávania (zvedavosť?) veľké, pretože strop nastavil posledným albumom naozaj vysoko. Ak aj ďalší album vydá, želáme mu len to, aby sa dočkal zaslúženej odozvy, pretože prvý album, ktorý bol naozaj skvelý, sa nedostal do širokej rapovej verejnosti, čo je škoda.

Nerieš

Chalani z Nerieš mali raketový rok 2016, a preto sme veľmi zvedaví kam posunú svoju tvorbu v roku 2017. Skvelé single, album? Získali naozaj veľa fanúšikov a skladba 10 minút patrila do úplnej špičky singlov, ktoré v minulom roku vyšli. Borci pracujú na nových veciach, už v závere minulého roka avizovali track s Logicom, a nebránili by sme sa ani ďalšej spolupráci s DMS, no nie? Chalanom tiež držíme palce, veríme, že ich čaká veľký rok.

Supa

Supa z formácie Moja Reč by mal v roku 2017 vydávať dosku Biele noci. Aj keby mali dobrí chlapci vydávať dosku každý polrok, nám by to vôbec nevadilo. Stále majú čo povedať, stále majú ich texty hĺbku, význam a silu. Album Offline bol neskutočný a v závere roka sa predstavili obaja aj na Wichovom albume v skladbe V tomto svete, ktorá patrila úplne k najlepším na celej doske. Tento album bude teda pochopiteľne tiež medzi tými najočakávanejšími. Tešíme sa aj na hostí, ktorí by sa mohli predstaviť na tomto albume.

Fobia Kid

Chalan, ktorý na mikrofóne hádam ani nedýcha. Už od začiatku, kedy ho ľudia začali evidovať si postupne buduje kvalitnú základňu fanúšikov. Zatiaľ to boli len typické CBG štvrtky, kedy vydal Fobia nejaké single. Xanax, Cintorín, Pizzaboy, Payday sa stretli so zaujímavými skupinami názorov, no veľmi veľa ľudí si tento mimoriadne špecifický štýl rapu obľúbilo. Všetko to Fobia „zabil“ na albume Hype v skladbe Diablo, kde už definitívne navnadil svojich ľudí na to, aby sa začali na jeho album tešiť. Je jasné, že nie každému je tento štýl po chuti, no určite bude veľká skupina ľudí, ktorá bude na tento počin netrpezlivo čakať. Album môžme zrejme čakať až v druhej polovici tohto roka.

HAHA Crew

Samozrejme, chýbať nemôže ani kontroverzná formácia HAHA Crew. Je opäť jasné, že očkávania na tento album sa striedajú, ale ich fanúšikovia sa určite majú na čo tešiť. Očakávať môžme albumy od všetkých troch členov tejto formácie. Od Sameya sme už nepočuli pekne dlhý čas nič, a všetko by mal vynahradiť svojim albumom, ktorý by mal (minimálne zvukovo) patriť k tomu najkvalitnejšiemu, čo u nás kedy vyšlo. Zayo nás sporadicky zásoboval novinkami, ktoré sa stretli s veľkou kontroverziou, a tiež sa očakáva sólový album. Dalyb, najaktívnejší člen, oznámil len začiatkom tohto roka svoju debutovú producentskú dosku, kde sa však zatiaľ predstavil aj ako raper.

Pouličný Autor Tónov

Klamali by sme, ak by sme povedali, že sa netešíme na jeho album. Minulý rok bol samozrejme prelomový v jeho kariére. Od chalana, ktorý točil klipy na mobil sa za krátku dobu vďaka „daru slova“ vypracoval až na rapera, ktorý nahráva pod Rytmusovým Pozor Records, točí kvalitné a silné klipy, a v neposlednom rade vystupuje na najväčších festivaloch. Jeho sólový album bude patriť k najočkávanejším v tomto roku. Každým trackom je cítiť viac a viac kvality, a veríme, že sa to vystupňuje až do megakvalitného albumu!

Ego

Roky a roky len utópia sa tento rok stane konečne realitou. Ego vydá debutový album. Nevie sa kedy, nevie sa s kým bude spolupracovať, no nám stačí len samotný fakt, že sa tohto počinu konečne dočkáme. Podľa mnohých je Ego v rape úplne najďalej, no mnohí sa aj boja, ako to celé dopadne. My veríme, že Ego ukáže zo seba len to najlepšie, a jeho album bude patriť do TOP 3 v roku 2017. To sú samozrejme len naše očakávania, čo si myslíte vy? Hostia by mohli byť naozaj kvalitní, každopádne uvidíme akú konečnú podobu album dostane.

DMS

No a kým iným by sme zakončili tento článok? Azda dve najočakávanejšie dosky tohto roka budú patriť chalanom z DMS. To, že Separ bude vydávať album Pancier sa vedelo už dlhšie, ale to, že album vydá aj Dame sa najprv zdalo byť utópiou. No realita je nakoniec iná, a je krásna. Na albume roku 2015 MMXV sa predviedli v plnej sile, a v roku 2016 hosťovali na viacerých kvalitných veciach, v ktorých potvrdili, že každým trackom sú vyššie a vyššie. Separov album môžme čakať do leta, u Dameho približný termín zatiaľ známy nie je. Z príspevkov na sociálnych sieťach je však jasné, že rap chalanov neskutočne baví, a albumy sa nahrávajú ako po masle. Za nás 2 najočakávanejšie počiny….

 

Tak, a sme na konci. Ďakujeme, že ste došli až sem, a budeme radi, ak sa v komentároch podelíte o svoje postrehy, a vaše najočakávanejšie dosky.

Odporúčame